• Obrázek autoraMirek Fuchs

U18: Fyzička rozhodla o vítězství Sparty

V neděli 18.9.2022, jsme na domácím hřišti přivítali Spartu. Sparta vstoupila do utkání s větší chutí a elánem a zaskočila nás dravostí a chutí po aktivní hře s balonem. To se brzy projevilo ve skóre, když jsme v 7. a 11. minutě inkasovali položení s prokopy. Zvláště druhá pětka byla zbytečná, když jsme nedokopli při TK balon do autu a Sparta se protáhla podél autové čáry a z hloubky vlastní půlky nám položili. Po 15. minutě jsme se začali dostávat také do zápasu, ale velký počet osobních chyb srážel náš výkon. Malá aktivita ve skrumážích - prohráváme své balony, zaútočíme a většinou ve 3. nebo 4. fázi ztratíme míč. V druhé čtvrtině zápasu byla hra vyrovnaná. Stav poločasu 0:14.

Druhý poločas jsme zahájili poměrně aktivní hrou a zvýšenou bojovností, za což nám bylo odměnou dotáhnutí stavu v 60. minutě na 14:21. Na trenérské lavičce jsme věřili v obrat. Ten se však nedostavil, naopak slabá fyzická kondice zapříčinila, že jsme v posledních 10. minutách inkasovali 15 bodů. To potvrdilo, že se ragby nedá hrát bez poctivého tréninku všech hráčů. Konečný stav, dle zápisu 14 : 36.