top of page

Svátek práce po pragovácku: tvrdě do soupeřů, tvrdě za vítězstvím!

  • Obrázek autora: Viktorie Nováková
    Viktorie Nováková
  • před 6 dny
  • Minut čtení: 3

Muži A | RC Praga Praha vs. RC Tatra Smíchov U23

Hodnocení utkání očima nejmladšího hráče Jirky Kučery:

Začátek zápasu byl pro nás těžší, Tatra dobře vybíhala a dařilo se jí zpomalovat naši hru. Postupně jsme se ale dostali do tempa a hra už vypadala mnohem lépe. Výsledek 64:5 je super, ale úplně neodpovídá průběhu zápasu. Za zmínku určitě stojí naše obrana, protože jsme soupeři dovolili jen jednu pětku.

Na hřiště jsem šel někdy kolem 50. minuty. Jsem rád za každou šanci v áčku, protože je to velká zkušenost a úplně jiná úroveň rugby. Zároveň ale vím, že je pořád co zlepšovat, ať už postavení ve hře, komunikaci nebo třeba věci v útoku. Každopádně jsem vděčný za možnost hrát za dospělé áčko a chci na sobě dál makat.

Foto Miloš Březina
Foto Miloš Březina

Muži B | RC Praga Praha vs. RC Havířov 87:36 (35:19)

Komentář k zápasu Jirky Boháčka:

Utkání poznamenal početní stav soupeře. Havířovští dorazili pouze ve 13 hráčích, což jsme dorovnali, a diváci tak mohli sledovat na body bohaté ragby.

První poločas nabídl vyrovnanou hru. Ve druhé půlce se projevila výhoda naší lavičky plné čerstvých, převážně mladých "plejerů". Soupeři jsme bodově odskakovali a splnili cíl vítězství za pět bodů do tabulky.

Významnou roli sehráli mladí hráči v útoku, kteří se mohli opřít o solidní výkon, téměř ryze "béčkového" roje. Uznání patří také soupeři, který přijel z druhého konce republiky, a to navzdory nižším počtům. Havířovští i přes výheň dostáli své pověsti a bojovali do posledních okamžiků.

Foto Martin Koťátko
Foto Martin Koťátko

U16 | RC Praga Praha vs. RC Dragon Brno 64:12 (26:0)

Foto M.J.
Foto M.J.

Turnaj ve Frakfurtu na SCF 1880

Turnaje se zúčastnilo 70 týmů z 10 států, byly 4 věkové skupiny a přes 1000 hráček a hráčů. Pragovku reprezentovaly týmy v kategoriích U8, U10 a U12. DĚKUJEME za vzornou reprezentaci.


U12 - 3.místo


U10 - 9.místo

Zájezd do Frankfurtu U10 se více než povedl. Velmi podobný scénář turnaji PYRF. Super těžká skupina a první zápas s celkovým vítězem turnaje a hned na to druhý zápas s týmem, který byl nakonec na třetí příčce, ALE trenéři a hráči se z toho nezhroutili a naopak si vzali ponaučení a změnili všechno co se dalo změnit. Hra se zlepšila, skládky a agresivita rostla. Zbylým soupeřům jsme nedali šanci. První den jsme ukončili na třetím místě skupiny a šli do nižšího koše o celkové 9. místo. Druhý den bylo vidět značné opotřebování celého týmu, ale zase jsme vymáčkli to nejlepší a po dvou výhrách a jedné remíze jsme obsadili celkové 9. místo. Trenéři jsou velmi spokojení. Strašně nás potěšilo i podporování našich mladších/starších spoluhráčů a kamarádů, které jsme hnali k neuvěřitelným výkonům.

Foto rodiče hráčů
Foto rodiče hráčů

U8

RC Praga Praha II - 4.místo

RC Praga Praha I - 5.místo

Děti si pochvalovaly zejména víkend bez rodičů. Trenéři jsou spokojeni s předvedenou hrou a unaveni.

Foto rodiče hráčů
Foto rodiče hráčů

U6 | turnaj na hřišti RC Tatra Smíchov

První květnovou neděli nastoupily dva týmy našich nejmenších medvědů na turnaji pořádaném Tatrou Smíchov. Ve sluncem naplněném dni změřili své síly se soupeři z dalších 9 týmů a bylo se na co koukat. Množství položených pětek, které rozhodčí nestačili ani zapisovat, předčily, k radosti našich fanoušků a trenérů, snad jen vybroušené skládky našich malých Pragováků. Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a těšíme se, co nám naši medvědi předvedou na příštím turnaji.

Foto rodiče dětí
Foto rodiče dětí

 
 
 

Komentáře


bottom of page