top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Trofej Jeffa Mahona

Aktualizováno: 22. 12. 2022


Již si pomalu začínáme zvykat na nejrůznější talismany, kterými jednotlivé kategorie oceňují své významné členy. Mediální pozornosti si užil například medvěd Obscurus, který do října 2021 sloužil u "A" týmu.


V kategorii U14 po soustředění v Irsku přibylo také jedno takové ocenění. Nejedná se však o zvíře, je jím pohár Jeffa Mahona. Pohár je putovní a do svého držení ho dostane vždy hráč, který se v daném utkání prokáže jako nejlepší skladač. Jeho historicky prvním držitelem se na podzim tohoto roku stal Sebastian Novák (vyobrazen na fotce výše).


Pohár nese jméno legendy irského týmu Ashbourne, který právě náš tým kategorie U14 letos navštívil. Jeff Mahon (na fotce níže, levý hráč držící pohár v roce 2014) byl dlouholetým kapitánem a oceňovaným hráčem, který nejčastěji nastupoval na postu vazače. Věk pro něj nebyl překážkou a i dlouho po čtyřícítce dokázal pěkně zatopit soupeřům. V lednu 2018 byl uveden o síně slávy Leinster Juniors.

Věříme, že pro naše hráče bude tato trofej inspirací k ještě o stupěň srdnatějším výkonům!

Commentaires


bottom of page