top of page
  • JéBé

Zbuzany 12-12-2015


Tak, a je tu magicke datum 2x12 a poslední turnaj roku 2015. Všichni jsem zvědaví, jak letošek uzavřeme.

Ve Zbuzanech se scházíme před 11h a vypadá to, že budeme muset jeden tým odhlásit. V hale jsou totiž v 10:51 tři pragováci a po ostaních jako by se slehla zem... Víme o tom, že minimálně dorazí ještě dva, ale že by přišlo ještě dalších pět, to se nám nechce věřit.

Ale pozor, naše přání jsou vyslyšena a kluci postupně skutečně příchází 1,2,3,4,5... a poslední Lukáš, který dopředu hlásil, že vlak mu nejde jak má, je tady.

Po rozcvičce se rozdělujem do výkonostních skupin A, C a kluky opakovaně upozorňujeme na to, že v tomto turnaji je zakázáno odmítat. Uvidíme, jak si to vezmou k srdci...

Praga A má před sebou čtyři zápasy, Praga C pět. V prvním zápase naše Áčko potrápila Tatra Černá Smršť. Sice vyhráváme 3:1, ale na výkonu je patrné, že nám chybí pár tradičních opor. Další zápas se Slávií je taky vyrovnaný a Praga vítězí jen o jediný bod, a to 1:2.

Ve třetím zápase proti nám nastupuje Tatra Černá Bouře, ale na medvědy nestačí a my opět vítězíme, tentokrát 7:0.

V posledním zápase si Praga měří síly s Říčanskými Aligátory. Zde narážíme, a vidíme, že je stále co zlepšovat. První prohra v turnaji, a to hned 5:0, tak alespoň neusneme na vavřínech.

Praga C hned v úvodu potkává Tatru Černý Tajfun. Kluci si moc pěkně sehrávají, čistí a vůbec se zdá, že vše co se jim trenéři snaží vštěpovat na tréninzích, dopadá na úrodnou půdu. Vyhráváme vysoko 6:1, a kromě nepřesvědčivých skládek byla radost na kluky koukat.

Petrovice byl náš druhý soupeř. Na jejich dynamickou hru, plnou dlouhých sehrávek, které si mezi sebou vyměňovali rozběhnutí útočníci jsem nestačili. Prohráváme 3:1. V tomto zápase bylo zřetelně vidět, co ještě musíme zlepšovat. Běhat všichni v jednom chumlu za míčem holt není to pravé ořechové :) Útok ještě jakž takž ušel, ale obrana byla bezzubá. Zhruba v polovině se nám navíc zranil Martin a všem nám bylo líto, jakou má tenhle obětavý borec smůlu. Držíme palce, aby se mu v dalších zápasech konečně zranění vyhnuly!

Proti Spartě hrajeme vyrovnanýn zápas. Za Martina nastupuje Ondra, který se rázem stává oporou týmu. Celkové skóre je 2:2.

Sedlčany nás deklasují 10:0 a my nevíme, kde nám hlava stojí. Po opakujících se průnikách soupeře do pětkoviště jakoby kluci přestávali hrát. Už aby byl konec...

Chuť do hry nám vrací Olymp, proti kterému se nám opět daří najít svůj klid a my vyhráváme 4:1.

Je konec, hráči se rozutíkají po hale, když tu dostáváme nabídku zahrát si ještě jeden zápas, opět proti Sedlčanům, kterým nenastoupil soupeř. Dáváme dohromady Pragováky, kteří jsou po ruce a jdeme na věc. S týmem, který nás předtím porazil 10:0 sehráváme zápas, který končí naším vítězstvím 4:2 a cítíme tak mírnou satisfakci :) Průběžně střídáme vždy někoho z Áčka, kvůli dalším zraněním a možná právě díky tomu už naštěstí nezažíváme to co v minulém zápase.

Děkujeme za povedený turnaj pořadatelům, fanouškům, rodičům a hlavně hráčům!

Radostně Vpřed do roku 2016 a rugby zdar!

JeBe

bottom of page