top of page

SLAVÍME 80 LET KLUBU

Mezi pamětníky se traduje legenda o vzniku Praga Rugby klubu, která připomíná, jak může být rugby spojující silou pro komunity a státy.

 

V průběhu druhé světové války se odehrál nevšední příběh spojení mezi dvěma ragbyovými kluby, které mezi sebou dělí 750 mil. Balíčky pomoci shazované RAF nad Prahou nesly v sobě nejen nutnou pomoc, ale i ragbyový míč a čtyři dresy v barvách černé a jantarové s pozdravem od Canterbury Rugby Club. Tento akt nezištné solidarity a přátelství vedl v roce 1944 k založení klubu Radostně vpřed (ze kterého později vznikl RC Praga Praha). Tyto barvy si klub zvolil za své a používá je doteď.

 

V roce 2024 slaví ragbyová Praga 80 let své existence. Tento významný milník přichází v době, kdy klub patří mezi trojici největších a historicky nejúspěšnějších klubů českého ragby. Za desetiletí se stala Praovka líhní mnoha talentovaných hráčů, reprezentantů a osobností, kteří přesáhli hranice ragbyového hřiště. Jejich příběh je příběhem nejen o sportovních triumfech, ale i o komunitě a přátelství.

 

Přjďte s námi oslavit 80 let ragbyového klubu PRAGA

 

V sobotu 15. 6. 2024

10:00 – 22.00 hod

Rugby hřiště u Elektry a park Zahrádky za podpory Prahy 9

Bohatý program pro děti i dospělé

 

Sdílejte událost

Zaujal Vás náš klub, jeho historie a plánované oslavy? Sdílejte tuto stránku se svými přáteli.

Instagram: @rugby_praga

Facebook: @RcPraga

Hashtag: #rugbypraga80

 

rc praga 80let (1).png
logo světlý podklad černá-žlutá-černá.png
bottom of page