• Obrázek autoraJiří Boháček

Těsná porážka od mistra republiky

Domácí utkání proti favoritům z Říčan začalo nepěkně. Praga šla již v první minutě do oslabení po žluté kartě Žaluda. Borce od Rokytky to však nesložilo. V prvním poločase dvakrát na straně Pragy doběhl do brankoviště Říčan Douša a jednu pětku pokládal kapitán Hošek. Strany se měnily za stavu 15:8 pro Pragu.

Ve druhé čtyřicetiminutovce bohužel Praga tahala za kratší provaz. Středočeši ihned po výkopu snížili a dalšími dvěma pětkami otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Pět minut před koncem sice korigoval Hošek a po něm z kopu Čížek na 22:27 - další útočné snahy již ale vyšly naprázdno.

Pragovka si tak připsala alespoň "defenzivní" bonusový bod a poslední ze soupeřů skupiny A - Tatra - ji čeká již v pátek 1. září, od 18:30 na smíchovském hřišti.

Sestava Pragy

Základní XV: Král - Novák - Novotný, A. Charvát - Klein, Matras - Hošek (kap.) - M. Charvát, Petříček - Čížek, Skotnický - Žalud, Štochl - Malý - Douša.

Lavička: Dytrych, Zeman, Pešek, Baňka, Brabec, Beljakov.

RT: Šuster, Brabec (trenéři) a Hofmanová (fyzio).