top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Sparta - Praga 26:13


Pragovce se nepodařilo dotáhnout bodové manko z prvního poločasu a na své konto si připisuje první prohru.


Extraligové utkání hrané netradičně ve čtvrtek večer za umělého osvětlení bylo dohrávkou prvního kola. Zápas nebyl odehrán v původním termínu na začátku března kvůli, dle oficiálního prohlášení Sparty, podmáčenému terénu.


Vstup do zápasu byl jednoznačně v režii domácí Sparty. Její herní projev byl agresivnější a po zásluze se brzy dostala do vedení, které v průběhu první půle navyšovala. Pragovka byla po většinu času zatlačena na vlastní polovině a skórovat se jí podařilo až v samotném závěru, kdy kapitán Petr Čížek snížil z trestného kopu na 19:3.

Foto: Miloš Březina (odkaz na celé album)


Vývoj utkání se však se startem druhého poločasu začal měnit. Ať už za tím byla bouře v kabině Pragy, ubývající síly hráčů Sparty, něco jiného či všechno dohromady, Pragovka začala tahat za delší konec. Hra se přesunula téměř výlučně na polovinu hřiště Sparty. Po řadě fázích pak Praga položila dvě pětky a stáhla skóre na 19:13. Rozdíl jediné pětky s prokopem, do konce utkání zbývalo zhruba 15 minut a Pragovka byla na koni. K výsledkovému obratu už ale nedošlo. Zřejmě klíčovým momentem bylo autové vhazování Sparty na půlce hřiště, po kterém se domácím hráčům podařilo překvapit soupeře a proběhnout autovým seřazením Pragy. Únik byl zakončen pětkou a následně prokopnutím.


Pragovka již nenavázala na svůj tlak z první části druhého dějství, další body nepřidala a utkání tak skončilo výsledkem 26:13.


První velká zkouška Medvědů v letošním extraligovém ročníku tak skončila neúspěchem. V dalším kole se Praga utká s brněnským Dragonem v jeho "kleci", v sobotu 2. dubna. Dragon bude posledním z papírově slabších soupeřů Pragy, nicméně jak pravidelní pozorovatelé domácí soutěže vědí, Dragon v domácím prostředí nedaruje nikomu nic zadarmo. Důkazem toho je utkání hrané v půlce března tohoto roku, kdy favorizovaná Tatra urvala v Brně jen velmi těsné vítězství 27:24.


Sestava Pragy v utkání proti Spartě

Základ: Král - Zeman - Klein, Pešek - Charvát Ma., Boháček - Hošek - Náse, Petříček - Čížek (c), Žalud - Hopp, Bonetti - Froněk - Malý.

Lavička: Vaniščák, Lištvan, Máca, Lach, Kulhánek, Bartůněk, Chupík, Beljakov.

Realizační tým: Manoysha, Šuster, Kinter, Šťastný (trenéři) a Kristýna (fyzio).


Tým Pragy byl v utkání oslaben v první řadě - kvůli zranění kotníků chyběli Matras, Novotný a Novák M.
Comments


bottom of page