top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Slavia - Praga 19:20


Exploze radosti hráčů Pragy, kterou zachytil svým objektivem Filip Fuchs, říká to hlavní o sobotním utkání mezi Slavií a Pragou. Obrovská úleva. Pragovce se podařilo do vítězného závěru dotáhnout zápas o udržení v nejvyšší české soutěži. Slavia vedla v poločase už 19:3, ale ani to ji nestačilo a v příštím ročníku bude hrát "pouze" 1. ligu. Praga je na dobré cestě se v elitní šestce udržet. Alespoň zatím. Své místo v Extralize si bude muset ještě uhájit v baráži.


Utkání bylo bitvou od prvních momentů. Praga měla územní a často i herní převahu. Navzdory tomu se "utrhla" v prvním poločase Slavia, která položila tři pětky. Dvě z toho pramenily z útočné chyby Pragy, která smolně ztratila míč při ztečí soupeřova brankoviště.


Ve druhé půlce se pak bodově prosazovala už jen Pragovka. Dvě položil Dan Hošek a třetí přidělil Medvědům sudí Zachariev ve formě trestné pětky v 64. minutě. S jednobodovým vedením Praga dohrála až do konce a mohla tak slavit naději na pokračování v české nejvyšší soutěži. Nadcházející sobotu se Praga utká v Brně s Dragonem v souboji o 5. místo. Vítěz tohoto utkání pak bude hrát doma proti slabšímu z dvojice Přelouč - Donau Vídeň. Poražený pak nastoupí proti vítězi a to na jeho půdě. Baráž se bude hrát 17. června.

Comments


bottom of page