top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Reportáž: Sparta - Praga 50:21

Aktualizováno: 24. 9. 2022

Utkání třetího kola Poháru XV mezi Spartou a Pragou skončilo výsledkem 50:21. Praga tak skončí ve skupině nejspíše na třetím místě a ve čtvrtfinále se utká s druhým týmem skupiny B, pravděpodobně Slavií.


Výsledek vypovídá o poznání krutější a nudnější příběh, než ten, který mohli návštěvníci čtvrtečního zápasu vidět na vlastní oči. Ano, Praga po 70 bodovém nášupu od Říčan dostala "pade" od Sparty, utkání však nebylo zdaleka tak jednoznačné po celou dobu.


Prvních patnáct minut to byla Praga, kdo nepustil soupeře do hry a prakticky ani k míči. Co Pragovce scházela byla produktivita. Tou naopak oplývala Sparta. Hned okolo 16. minuty, když se Sparťané poprvé dostali do dva-a-dvacítky Pragy, položila pětku. Následný obraz hry byl vyrovnaný, ale body dávala Sparta. Dvě pětky padly ve 25. a 37. minutě. Pragovka prohrávala 19:0, a už to vypadalo, že tak i skončí první půlka zápasu. Ve 39. minutě, někde na půlce hřiště Pragovka v roji získala míč a po sérii několika přesných přihrávek se šišky ujal Vláďa Foubík, který rychlým sprintem zakončil protiútok pod háčkem - poločas díky tomu skončil 19:7 a Pragovka se psychicky vrátila do hry.


Hned zkraje druhé půle to hráči v černožlutém potvrdili. Pokopnutý míč jako první v brankovišti Sparty dostihl Tomáš Bartůněk (19:14). Hra se poté přelila více na polovinu Pragovky. Ve 47. minutě domácí hráči využili standartní situaci, a po úspěšné rozehrávce z mlýnu bodově odskočili na 24:14. V minutě 55. se pak Sparta opakovaně provinila proti pravidlům při obraně svého pětkoviště a sudí Zachariev udělil trestnou pětku. Sparta vedla o pouhé tři body za stavu 24:21.


Vyhlídky na případné drama bohužel vzaly za své již za další tři minuty, kdy Sparta položila další pětku. Do konce utkání se tato situace opakovala ještě třikrát. Po poslední položené pětce domácí kopáč zaokrouhlil skóre na 50:21 z pohledu Sparty. Na výsledku již nic nezměnila ani šarvátka v poslední minutě, kterou hlavní rozhodčí Zachariev pragmaticky ohodnotil pouze jednou žlutou kartou a následně ukončil za umělého osvětlení dohrávané utkání.


Sestava Pragy:

Základní XV: Matras (c) - M. Novák - Novotný, Klein - Vadina, Chupík - Náse - Foubík, Petříček - Čížek, Bartůněk - Skotnický, Malý - Hrníčko - Douša (debut v áčku)

Lavička: Král, Zeman, Pešek, Szekely, Baňka, Adde, Martin.

Realizační tým: Manyosha, Šuster, Kinter, Šťastný (trenéři), Stibor a Celis (fyzio).

Comments


bottom of page