top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga v porazila Spartu 16:14

Aktualizováno: 7. 6. 2021

OPRAVENO: Autorem první pětky RC Praga byl Michal Novák, ne Dan Hošek, ne Jakub Král. Autor se omlouvá za nepřesnost a dojde si na vyšetření zraku.Poslední výhru nad Spartou si Pragovka v soutěžním utkání připsala 26. září 2015. Praga tehdy svého vysočanského rivala deklasovala poměrem 88:5. Od té doby vysočanští rivalové odehráli 15 vzájemných utkání, a ze všech odešla jako vítěz Sparta. Dnes konečně došlo k přerušení něpříznivé série, když Pragovka na svém domácím hřišti urvala vítězství 16:14.


Dnes hraný zápas byl prvním kolem Letního poháru XV. Soutěže, která probíhá během června a utká se v ní šestice týmů v rámci tří kol. Úvodním soupeřem Pragovky byla Sparta. Hrálo se na hřišti Pragy od 11.00 před omezeným počtem příznivců v důsledku protipandemických opatření.


Do utkání vstoupili lépe domácí borci. Během skvělé úvodní dvacetiminutovky si vybudovali desetibodový náskok. Jako první skóroval Michal Novák po protlačovaném míčy roje Pragy. Z kopu po pětce, a následně i z trestného kopu, se nemýlil kopající Matyáš Hopp. V druhé dvacetiminutovce se bodově vyjádřili hosté. Obdobně jako Praga, Sparta úspěšně protlačila míč po vhozeném autu až do brankoviště. O bodovou tečku za prvním poločasem se v samotném závěru postaral opět Matyáš Hopp. Praga, která většinu času měla míč pod svou kontrolou, vedla po prvním dějství poměrem 13:7.


Druhý poločas, hraný pod rozpáleným vysočanským sluncem, přinesl méně bodů, za to o mnoho více zvratů. Hra byla kouskovanější, často docházelo k přestupkům proti pravidlům na obou stranách. Sparta se dostala do vedení okolo 60. minuty, po položení své druhé pětky. Ta padla po akci útoku, která následovala ihned po rozehrání míče z mlýnu. Ukazatel skóre v tu dobu těšil příznivce hostí, kteří vedli poměrem 14:13.


Praga byla v závěsu jediného bodu, ale Sparta svůj velmi hubený náskok měla pod kontrolou. K obratu došlo až necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem. Dan Hošek pronikl obranou soupeře a byl složen až nějakých pět metrů před brankovištěm. Při bránění následné fáze se Sparta provinila proti pravidlům, a domácí tým tak měl možnost využít trestného kopu přímo proti brankové konstrukci soupeře. Kopáč Hopp se nemýlil a ve zbylém hrací čase si Praga vedení už pohlídala.


Pragovce se tak povedlo po šesti letech (úplně přesně 2 079 dnech) nad Spartou zvítězit, a do své moci znovu získat Vysočanský pohár. Ten byl tentokrát předán bez zástupců radnice deváté městské části. I tak se počítá. Kdo bude soupeřem Pragy v příštím kole zatím nemáme potvrzené. Jak o jeho jméně, tak i místě konání budeme informovat na webu a sociálních sítích.


Sestava Pragy:

Král - Novák M. - Novotný, Klein - Diviš, Boháček - Hošek (c) - Náse, Bartůněk - Hopp, Froněk - Chupík, Žalud - Čízek - Malý.

Střídačka: Matras, Lištvan, Vaniščák, Petrovič a Vacek.

Realizační tým: Šuster, Kinter, Šťastný (trenéři), Přibyl a García (fyzio)


Na snímku položení první pětky Sparty. Autor: Petr Skála.

Comentários


bottom of page