top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga v napínavém finiši zdolala Tatru!

Aktualizováno: 28. 8. 2022


K prvnímu pohárovému utkání nastoupila Pragovka na Tatře. V sestavě Pragy proti úřadujícím vícemistrům si věrný fanoušek mohl povšimnout řady novinek, které byly vynuceny odlivem reprezentantů (viz minulý příspěvek), marodkou a absencí dorostenců. I přesto, nebo možná právě proto, Medvědi vstoupili do utkání velice razantně a, po doteku míče s Filpem Štochlem, byli dvakrát velice blízko položení.


Vedení se ale kolem 10. minuty nakonec ujali domácí. Vyrovnaná hra pokračovala až do konce prvního poločasu, za občasného "zajiskření" emocí. V prvním poločase byly na obou stranách žluté karty. Bodovou tečku za prvním poločasem udělal ve 39. minutě domácí kopáč Tatry Smíchov, který navýšil poločasové vedení "Kobylek" na 8:0.


Hned zkraje druhého poločasu se Pragovka dostala do těsného bodového kontaktu. Míč z autu šel do útoku a našel Jakuba Žaluda. Ten si vyměnil míč s Filipem Štochlem a přitom se vyhnul třem pokusům o skládku. Čížek posléze přidal dva body a skóre bylo 8:7. Praga otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch ve 49. minutě, kdy po mnoha fázích pokládal Kryštof Zeman (8:14). Diváci a hráči v této době viděli i dvě červené karty, které sudí Bednařík udělil domácímu Márovi a pragováckému Lachovi, který tou dobou obdržel červenou kartu. Žlutou kartu pak získal i "na rozloučenou" s českou soutěží Matyáš Hopp a to za řeči.


Tatra se dostala zpět do těsného vedení 60. minutě, pokládal Šimák (15:14). Praga po chvíli kontrovala trestným kopem (15:17). Do konce utkání zbývalo ještě dost času a vedení Pragy se ukázalo opět jako velice hubené. V 74. minutě si hráč Tatry rozehrávající trestný kop všiml nepokrytého levého křídla Pragy a Tatra z doběhnutého kopu obrátila na 22:17. Praga tak musela urvat vítězství až v samotném závěru. Autorem pětky byl Filip Štochl (22:22) a Petr Čížek následně zachoval klidnou hlavu, čímž zajistil svému týmu vítězství 22:24!


Sestava RC Praga

Matras (c) - Novotný - Patlejch, Lištvan - Klein, Chupík - Náse - Lach, Novák R. - Čížek, Hopp - Žalud, Malý - Hrníčko - Štochl

Lavička: Zeman, Novák M., Pešek, Bartůněk a Baňka

Realizační tým: Manyosha, Šuster, Kinter, Šťastný (trenéři) a Hoffmanová (fyzio)Comments


bottom of page