top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga - Tatra 20:24


Základní část extraligového ročníku 2022 je ukončena a Praga v ní skončila na čtvrtém místě. Stalo se tak po odehrání včerejšího, sedmého kola, v jehož rámci Pragovka na svém hřišti přivítala Tatru.


V prvním poločase, po minutě ticha uctění Zdeňka Zemana staršího, se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Pragovka však šla do kabin s náskokem 17:12. V druhém poločase Tatra ještě jednou otočila. Položila dvě pětky a výsledný náskok 17:24 se ukázal jako klíčový. Pragovka po trestném kopu ještě stáhla na rozdíl čtyř bodů, ale ke konečnému zvratu v jinak vyrovnaném utkání nedošlo.


Tatra zvítězila 24:20, čímž potvrdila třetí místo v tabulce, které ji zajišťuje semifinále s druhou Spartou. Praga je po základní části na místě čtvrtém, a v semifinále se tak utká s Říčany. Říčany si v dosavadním ročníku připsali vítězství v každém utkání, budou tak mít logicky výhodu domácího hřiště. Semifinále je naplánováno na sobotu, 21. května.


Během poločasové přestávky včera hraného zápasu došlo k ocenění dvou jubilantů a legend Pragy - Jiřího "Hada" Vacka (80 let) a Mirka "Buřta" Syrového (75 let). Oběma blahopřejeme!


Sestava Pragy:

Matras (c) - Novák - Zeman, Lištvan - Klein, Charvát - Kulhánek - Náse, Bonetti (it) - Hopp, Žalud - Skotnický, Malý - Froněk - Martin (fr).

Lavička: Patlejch, Král, Novotný, Lach, Baňka, Adde (fr), Čížek a Beljakov.

Realizační tým: Šuster, Manyosha, Kinter, Pokorný (trenéři), Stibor (fyzio), Hošek (voda).


(c) kapitán

(it) italská národnost

(fr) francouzská národnost


Comments


bottom of page