top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga si připsala třetí porážku v řadě

Praga má po včerejšku za sebou již všechna utkání proti "papírově" silným soupeřům. Bohužel, ani včera se nepodařilo navázat na úvodní úspěch proti Vyškovu. Nad síly medvědí byly tentokrát Říčany, které vysočanský tým porazily 43:17 a zůstávají tak na čele průběžné tabulky 1. ligy.


Zatímco v předchozích zápasech letošního ročníku 1. ligy Praga vstupovala do utkání vedením, Říčany měly vývoj včerejšího zápasu plně pod kontrolou. Většina první půlky se odehrávala na polovině Pragy a říčanský Mountfield si díky kombinaci pětek a trestných kopů vybudoval náskok 22:0.


Pragovka se do hry dostala po výměně stran. Po udělení trestné pětky, položení další "regulérní" pětky a úspěšném trestném kopu se Praga bodově dotáhla. Říčany vedly o pouhých pět bodů za stavu 22:17. Říčany ale obrat nedopustily. Ve zbytku utkání úspěšně nacházely trhliny v obraně Pragy a přidaly 21 bodů, které jim pojistily vítězství se ziskem pěti bodů.


Jelikož se Vyškovu podařilo urvat vítězství nad Tatrou, Praga nemá případný postup do semifinále jen ve svých rukou. Do konce základní části ji zbývají ještě tři zápasy, ve kterých tak musí zvítězit a nasbírat co nejvíce bonusových bodů. První se odehraje příští sobotu, 10. října na domácím hřišti proti Přelouči. Následovat bude dohrávka proti Slavii - s největším pravděpodobností během večerních hodin ve středu, 14. října na stadionu Markéta - a poté i dohrávka druhého odloženého utkání v Brně proti Dragonu, v sobotu 17. října. Na všechna utkání by se měla vztahovat preventivní ochranná opatření a s tím související neúčast diváků. Pro informace o online přenosech prosím sledujte naši stránku na Facebooku.
Comments


bottom of page