top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga nestačila na favorizované Říčany

Aktualizováno: 27. 3. 2023


Ve čtvrtém kole ragbisté Pragy odcestovali do Říčan, aby poměřili síly s tamnějším mistrovským celkem. Říčanští ragbisté ukazáli dobrou formu, kterou společně s výhodou domácího prostředí přetavili v pohodlné vítězství 42:12.


Na obhajobu vysočanského celku je nutné podotknout, že hra alespoň opticky nepřipomínala souboj kočky s myší. Pokud ne více, tak alespoň obdobně často měli vysočanští Medvědi míč ve svém držení během první půle utkání. Říčany byli však efektivnější. O všech tři-a-dvacet bodů se Říčan v prvním poločase se přitom postarali pouze dva hráči - středočeská hvězda Tristan Horak a teprve osmnáctiletý křídleník Matěj Novák. Praga kontrovala až pětkou v samotném závěru, kdy míč do soupeřova brankoviště dostal Filip Klein.


Druhé dějství odstartovala lépe Praga. Hned po třech minutách hry přisoudil hlavní sudí Bednařík Pragovce trestnou pětku. Třináctibodový rozdíl za stavu 23:10 byl však tím nejtěsnějším rozdílem, na který se hráčům ve zlatočerném podařilo Říčany stáhnout. Většinu ze zbývajícího času utkání se hrálo bez bodů. Závěrečná desetiminutovka, během které poslal kouč Pragy Manyosha do hry skoro celou lavičku, již patřila výhradně říčanským borcům. Ti přidali ještě tři pětky, dva kopy po pětce a výsledek utkání tím "zaokrouhlili" na konečných 42:12.


Praga po tomto utkání padá na průběžné sedmé místo extraligové tabulky. V přístím zápase se utká na domácí půdě s Tatrou Smíchov, která aktuálně sídlí na třetí příčce. Zápas proběhne v sobotu, 1. dubna od 16:00. Čas výkopu je v nestandartní čas kvůli předcházejícímu turnaji PYRF kategorie U8.


Sestava Pragy

Základní XV: Matras (c) - Král - Novotný, Lach - Klein, Chupík - Hošek - Náse, Petříček - Čížek, Hrníčko - Žalud, Bartůněk - Nkoane - Wolkowinskij.

Lavička: Zeman, Lištvan, Vaniščák, Pešek, Skotnický, Petrouš, Douša a Kotěšovský.

Realizační tým: Manyosha, Brabec, Kinter, Šťastný (trenéři), Šuster (vedoucí týmu) a Pokorný (fyzio).

Comments


bottom of page