top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga - Dragon 49:5

Po porážce ve Vyškově si Praga ve druhém kole Extraligy připsala plných pět bodů. V domácím prostředí se jí podařilo porazit Dragon Brno poměrem 49:5.


Poučení z 1. kola, kdy Praga přivezla z Vyškova porážku 24:39, bylo jednoznačné - zlepšit obranu. Tým svěřenců trenéra Šustera proto v uplynulých dvou týdnech pracoval zejména na zvýšení agresivity a účinnosti obranné hry. Utkání s Brnem mělo být lakmusovým papírkem, prověřujícím, zdali Medvědi dokáží převést dovednosti nabyté v drilu do soutěžního utkání.


Hlad po nápravě byl mezi Medvědy znát již od první minuty utkání. Ihned po úvodním výkopu Praga zatlačila soupeře hluboko na svou půlku hřiště, a již ve třetí minutě skórovala pětkou Tomáše Forsta. Tempo hry na začátku utkání bylo strhující. Další pětky následovali v minutě osmé (pokládal Žalud), osmadvacáté (Novák) a třiatřicáté (znovu Žalud). Praga ovládla první poločas 22:0.


Vstup do druhého dějství se lépe vyvedl hostím. O první, a zároveň i poslední, bodový zápis Dragonu se postaral osm minut po zahájení druhé půle Jan Tieber. Praga však rychle odpověděla dalšími pětkami. Celkem jich ještě položila pět. O dvě pětky se postaral neúnavný Radek Novotný, o další dvě, později vyhlášený hráč utkání, Michal Malý a svou první pětku za muže v soutěžním zápase si připsal devatenáctiletý Aleš Charvát.


Praga tak splnila svůj cíl pro toto utkání, zvítězila 49:5. Děkujeme divákům za podporu i navzdory ne úplně ideálnímu počasí! Ve třetím kole se Praga utká 18. září se Slavií v Edenu.


Sestava Pragy: Matras - Novák - Novotný, M. Charvát - Klein, Boháček - Hošek - Náse, Bartůněk - Čížek, Hopp - Žalud, Malý - Hrníčko - Forst.

Lavička: Král, Vaniščák, Zeman, Pešek, Diviš, A. Charvát, Skotnický a Petrouš.

Realizační tým: Šuster, Kinter, Šťastný (trenéři), Stibor (fyzio), Froněk a Baňka (vodonoši).


Comentarios


bottom of page