top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Sledujte živě: Praga - Slavia

Aktualizováno: 23. 9. 2023

PŘÍMÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ BUDE K DISPOZICI NA FACEBOOKU RC PRAGA.


První ze dvou čtvrtfinálových utkání Pragy v soutěži Pohár ragby XV skončil přestřelkou. Vítěznými pistolníky přitom byli hráči Slavie. Těm se na domácím hřišti podařilo zvítězit poměrem 53:42.


"Začátek utkání byl noční můrou," popisoval své dojmy trenér Pragy, Jihoafričan Ntando Manyosha, který se teprve minulý víkend vrátil zpět ze své domoviny, kam odcestoval z rodinných důvodů. "Slavii jsme dali 27 bodové vedení prakticky zadarmo. Na kluky jsem byl hrdý ve druhé dvacetiminutovce utkání, kdy se nám podařilo vrátit zpátky do hry," popisoval další vývoj utkání Manyosha. Zlepšený obraz hry však zkazila dvojice zranění.


"Jakub Žalud a Adam Hrníčko museli střídat kvůli otřesu mozku. Přišli jsme tak rázem o dva z nejzkušenějších útočníků, kteří nastoupili v základní sestavě. Bohužel se bez nich budeme muset obejít i v odvetném utkání," popisoval důsledky kouč s přezdívkou Biza.


"I za druhý poločas si kluci zaslouží pochvalu. Téměř se nám podařilo fantasticky vrátit do utkání. Nicméně takovýto start utkání, kdy dovolíme útočnému týmu jako Slavia urvat rychlé a vysoké vedení, to už se nesmí opakovat. Příští sobotu na našem hřišti musíme začít mnohem lépe. Zaměřit se musíme na obranu útočníků - tam jsme hořeli," představil tréninkové cíle pro právě probíhající týden Manyosha a s o poznání větším optimismem dodal: "Jsme stále na živu, celkové skóre je vyrovnané a my do toho dáme všechno, abychom vývoj čtvrtfinále v odvetě otočili!"


Jak bude tým Pragy ve druhém utkání proti Slavii úspěšný se dozvíme tuto sobotu. Výkop utkání je naplánován na tradičních 14:00. Po utkání budeme samozřejmě v klubovně promítat i utkání z MS ragby ve Francii. Doražte! :-)Comments


bottom of page