top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga - Říčany 26:38

Ze čtyřky silných soupeřů se Pragovce nepovedlo porazit ani Říčany, jejichž podzimní neporazitelnost pokračuje. Praga setrvává na pátém místě, ve čtvrtek se utká s Přeloučí.


Muži Pragy vstupovali do utkání s cílem důstojného rozloučení před domácím publikem. Vyhlídky na úspěšné umístění v Extralize již nebyly reálné. Pragovka prohrála s Vyškovem, Spartou a i Tatrou, cenné kovy byly proto na míle daleko. Vítězství nad dosud neporaženými Říčany by však bylo důkazem, že Praga - i přes neúspěšnou podzimní část sezóny - patří mezi elitu.


Úvod utkání byl z pohledu Pragy úspěšný. Již v 6. minutě dostal domácí tým výhodu přesilovky, když byl na 10 minut vykázán mlynář soupeře. Pragovka přesilovku využila, a po trestné pětce se ujala vedení 7:0. Říčany snížily krátce po návratu dočasně vykázaného Linharta, ve 21. minutě na 7:5. O dvě minuty později ale znovu skórovala Praga. Svou první pětku v dresu vysočanského týmu si po krásné individuální akci připsal Otto Bonetti. Bodový odskok neměl dlouhého trvání. Říčany srovnaly ve 28. minutě, když pokládal Suchopar a Kučera se úspěšně trefil mezi tři tyče (12:12). V tomto momentě Praga definitivně ztratila v utkání vedení. Říčanským se podařilo položit ještě na konci prvního poločasu. Svou druhou pětku si připsal Lukáš Chytil. První půle skončila 12:19.


Zmiňovaný hráč Říčan Chytil byl vidět i ve druhé půli. Ve 49. minutě zkompletoval hattrick a pokládkou navýšil náskok svého mužstva na 12:26. Říčany měly v tu chvíli utkání plně pod svou kontrolou a vedení navýšily po dalších pěti minutách na 12:31. Praga se vzepjala až v poslední čtvrtině zápasu. Svou první pětku po návratu k ragby zaznamenal střídající mlynář Karel Vazač. Praga se příbližila, skóre 19:31. K dramatické zápletce bohužel nedošlo. Říčany přidaly ještě jednu pětku (toho času skóre 19:36), kterou si definitvně pojistily vítězství v utkání. Praga dosáhla alespoň čestného úspěchu, když se jejím hráčům v samotném závěru utkání podařilo dobýt brankoviště soupeře a položit čtvrtou pětku, jejíž autorem byl Filip Klein. Konečný stav zápasu 26:38 z pohledu domácí Pragy.


V soutěžním kalendáři A-týmu zbývá už jen jedno utkání. Stejně jako na podzim 2020, i letos Praga ukonči podzim zápasem s Přeloučí. Tentokrát však na jejím hřišti a to již během nadcházejícího čtvrtku, 28.10.2021.


Sestava Pragy: Matras - Novák - Novotný, Pešek - Klein, Charvát A. - Hošek - Charvát M., Bartůněk - Čížek, Hopp - Žalud, Forst - Bonetti - Malý.

Lavička: Král, Vazač, Zeman, Boháček, Skotnický, Petříček, Beljakov a Baňka.

Realizační tým: Šuster, Kinter, Šťastný, Pokorný (trenéři), Stibor (fyzio) a Hrníčko (vodonoš).


Comments


bottom of page