top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Jsme v play-off!


Je poslední minuta utkání. Kopáč domácího Vyškova Kučera si u levé autové čáry staví míč na kopátko. Stav utkání je 33:31 pro Pragu, když se domácím v závěru podařilo položit kontaktní pětku. Pokud kop promění, utkání skončí 33:33 a postup do semifinále bude pro vyškovský tým stále dosažitelný. Pokud ne, postoupí Praga. Kučera se rozbíhá a kopem uvádí míč do pohybu. I přes velice nepříznivý úhel míč letí směrem přesně na háčko. Jakmile míč dopadá na zem, zavládne ticho. Praporky pomezních rozhodčích zůstávají dole. Kop byl krátký. Do play off extraligového ročníku 2022 postupuje Praga.


Takový býl závěr včera hraného a nervy drásajícího utkání, které bylo přímým soubojem o postup do vyřazovacích bojů. Pragovka do něj vstoupila lépe. Těžila zejména z mlýnů, v kterých roj Pragy dominoval a také z přesilovky za žlutou kartu. V prvním poločase šla do kabin s tříbodovým náskokem. Během první desetiminutovky druhého poločasu se pak Pragovce podařilo vybudovat náskok, který se později ukázal jako rozhodující. Praga, i díky další žluté kartě Vyškova, odskočila o dvě pětky.


Okolo 50. minuty však přišla zápletka. Za nebezpečnou hru byl vyloučen na vazači Pragy hrající držitel ocenění Ragbista roku, Dan Hošek. Pragovka tak hrála zbytek druhého poločasu ve čtrnácti. Vyškov postupně z náskoku Pragy ukrajoval. Během posledních deseti minut se navíc obloha nad vyškovským stadionem zatáhla, začalo pršet a spolu s tím se i stupňoval tlak domácích hráčů.


Ukazatel skóre signalizoval odehráných 80 minut za stavu 33:26, když na mlýnovce Pragy hrající Tomáš Petříček odklidil kopem míč do zámezí. Rozhodujícím je ale čas na hodinkách rozhodčího, a ten ještě pro toto utkání naplněn nebyl. Vyškov poté přetavil svůj závěrečný tlak z výhodné výchozí pozice ve dva-a-dvacítce Pragy ve svou čtvrtou pětku. Skóre tak bylo 33:31, a pro původně říčanského odchovance Jana Kučeru dost možná nejdůležitější a zároveň nejtěžší kop v této sezóně. Jak jsme psali již v úvodu, pokus o "prokopnutí" byl neúspěšný, a utkání tak skončilo vítězstvím Pragy 33:31.


Sestava Pragy

Základní XV: Král - Novák - Novotný, Pešek - Klein, Boháček - Hošek - Náse, Petříček - Čížek (kapitán), Hopp - Žalud, Malý - Froněk - Bonetti.

Lavička: Zeman, Lištvan, Patlejch, Kulhánek, Foubík, Beljakov, Chupík a Bartůněk.

Realizační tým: Šuster, Manyosha, Kinter, Šťastný (trenéři), Šaroch (fyzio) a Skotnický (konzultant).


Fotogalerie: Anry Lukač

Comments


bottom of page