top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Jak je to s vodou na Pragovce?

Jedno z témat, které vzešlo z lednového průzkumu spokojenosti, byla pitná voda na Pragovce. Pravděpodobně jsme jediným klubem v celé republice, kde z vodovodních kohoutků neteče voda, která by se dala pít. Proč je tomu tak? A co se s tím dá dělat? Rozebíráme v tomto článku.


Jako první je nutné zmínit, že vodu bereme z vlastní studny. Na hřiště totiž nevede vodovodní potrubí. Dovést ho až k nám se žádnému poskytovateli v současné době nevyplatí. Situace se může změnit s výstavbou okolních bytových domů, to je však zatím hudba budoucnosti.


Voda čerpaná ze studny sama o sobě pitná není a proto ji čistíme. Zařízení, která k tomu užíváme, vodu vyčistí tak, aby nebyla závadná. Bohužel, už nestačí na to, aby jí dodala lahodnou chuť. O tu by se mohla postarat výkonnější čistící technologie. Ta by ale vyžadovala investici blížící se k půl druhému milionu korun.


V minulosti jsme se proto zabývali možností vodu dovážet balenou, například v podobě výdejníků vody, kterou bychom dali sportovcům k dispozici zdarma nebo alespoň za výhodných podmínek. Překážkou jsou však opět poměrně vysoké náklady a zejména špatná logistická obsloužitelnost naší klubovny.


Jedinou nadějí pro blízkou budoucnost by tak mohl být případný sponzor, který by se o dodávky vody na hřiště postaral. Dosud se nám takového partnera nepodařilo sehnat. Pokud byste o nějakém věděli, budeme rádi, když se o něj s námi podělíte. Pište na rugbypraga@gmail.com. Děkujeme.


A také děkujeme za pochopení naší vody!

Comments


bottom of page