top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Extraliga: Praga - Sparta 22:39


Ještě v 50. minutě Praga vedla nad Spartou 17:8. Náskok však neudržela, prohrála 22:39 a vidinu zisku titulu zalila hustá mlha.


Utkání Pragy a Sparty bylo soubojem čtvrtého a pátého celku průběžné tabulky Extraligy. Oba týmy během prvních tří kol již utrpěly porážky, a tak jedinou možností jak zůstat ve hře o titul, případně další cenné kovy, bylo porazit vysočanského rivala.


Diváci, kterých na hřiště Pragy dorazilo více než 250, viděli první pětku až ve 35. minutě. Do té doby vyrovnaný stav 3:3 vychýlil ve prospěch Pragy Albert Froněk, který hrál netradičně na pozici mlýnové spojky. Praga bodově odskočila jen do 40. minuty. V poslední akci první půlky se podařilo položit i Spartě, jmenovitě Lukáši Hřebačkovi. Strany se měnili za stavu 10:8 ve prospěch Pragy.


Program během poločasové přestávky patřil legendám Pragovky. Ke kulatinám blahopřál předseda klubu Luděk Kudláček celkem šesti mužům. Jubilanty byli (na fotografii dole zleva) Bruno Kudrna, Pavel "Varda" Šťastný st. (oba 70 let), Eduard Holý (75 let), Karel Brejla (80 let), Milan Malovaný a Eduard Krützner st. (oba 85 let). Všem ještě jednou blahopřejeme!

Pragovka vstoupila do druhé čtyřicetiminutovky fantasticky. Hned ve 41. minutě položil svou druhou pětku Froněk. Díky úpěšné konverzi se Praga dostala do vedení o devět bodů, 17:8. Klíčový okamžik utkání přišel v minutě 52. a opět v ní figuroval dvaadvacetiletý hráč Pragy, Albert Froněk. Za Spartu hrající Sheldon Fortuin atakoval brankoviště Pragy, když před ním stál Froněk v roli posledního obránce. Při pokusu o skládku Froněk Fortuina nešťastně podkopnul, za což si vysloužil žlutou kartu, a Sparta získala trestnou pětku, čímž snížila na 17:15.


Během následné přesilovky se Sparta dostala do "laufu". Položila další dvě pětky (Caldaroni 56' a Sutherland 58') a otočila skóre na svou stranu (17:29). Další pětku přidala i po vyrovnání sil, když v minutě 64. navýšil na 17:34 Uys. Jiskru naděje pro Pragu vykřesal Hošek pětkou, která padla šest minut před závěrečným hvizdem. Drama už ale nenastalo. Vazač Sparty Uys přidal na své konto ještě jednu pětku v jedné z posledních akcí utkání, a tím i zpečetil výsledek na konečných 22:39.


Nejen že se Vysočanský pohár po 126 dnech vrací do držení Sparty, zároveň Praga padá na pátou příčku extraligové tabulky a na čelo ztrácí již 10 bodů. Na špici tabulky trůní dosud neporažený Vyškov, s jednobodovým náskokem před Říčany. V příštím kole se Praga utká na horké půdě zatím třetí Tatry.


Sestava Pragy: Matras (c) - Novák M. - Novotný, M. Charvát - Klein, Boháček - Hošek - Náse, Froněk - Čížek, Hopp - Žalud, Malý - Forst - Hrníčko.

Lavička: Král, Vaniščák, Zeman, A. Charvát, Pešek, Beljakov, Skotnický a Bonetti (debut, basička).

Realizační tým: Šuster, Kinter, Šťastný ml. (trenéři), Přibyl (fyzio) a Petrovič (water boy).


Fotografie: Album ČSRU


Comments


bottom of page