top of page
  • rugbypraga.com

Praga - Sparta 19:45


Nadvláda Sparty ve Vysočanech (ostatně stejně jako v celém českém ragby) pokračuje. Pragovka v prvním podzimním utkání hraném na domácí půdě podlehla Spartě 19:45 a klesá na průběžnou pátou příčku.

Úvod zápasu vyšel přitom velmi dobře. Praga se ujala vedení v 9. minutě pětkou Bartůňka, který doběhl pokopnutý míč. Sparta srovnala a po úspěšné konverzi otočila v minutě 13. a své vedení do konce poločasu ještě upevnila, když přidala další tři pětky. Do kabin se šlo za stavu 5:26.

Bohužel pro Pragu, druhý poločas navázal na konec toho prvního. Sparta položila hned čtyři minuty po výkopu. Ve 49. minutě snižoval Matras (12:33) a následujících deset minut hrála Praga přesilovku po "žlutém" vykázání Kliky. Přidat další body a přiblížit se tak alespoň zisku jednoho bodu za čtyři pokládky se však podařilo až v 71. minutě. Tehdy, již za opět změněného stavu 12:40, skóroval Václav Zelenka. Pragovka se o čtvrtou pětku snažila, ale to nestačilo. Naopak ještě jednu obdržela, načež hlavní rozhodčí Bednařík ukončil utkání za stavu 19:45.

Vysočanský pohár zůstává v držení Sparty a Praga klesá na průběžnou pátou příčku, která nevede do play-off. Během příštího víkendu budou mít hráči volno kvůli reprezentační přestávce. Liga bude pokračovat opět v sobotu, 28. září, kdy Medvědy čeká cesta do Brna. Utkání proti Dragonu bude navíc první bez Dana Hoška, který se na čas rozloučil s dresem Pragovky a cestuje za studijním angažmá v anglickém Leicesteru.

Sestava A-týmu

Matras - Novák M. - Novotný, Hošek - Klein, Boháček - Kulhánek (c) - Náse, Novák R. - Hopp, Skotnický - Bartůněk, Štochl - Siráň (debut v dresu Pragy) - Chupík.

Lavička: Zelenka, Vilímek, Král, Vaniščák, Boháč, Petrouš, Malý, Lištvan.

RT: Šuster, Kinter, Šťastný (trenéři), Přibyl (fyzio), Zeman, Baňka, Hrníčko, Novák D. (H20 tým), Stárová (lékař)

Stejně jako minulý víkend ve Vyškově, i tentokrát se utkaly i rezervní týmy. Hrálo se 10 proti 10 a utkání opanovalo pragovácké "béčko". Za zmínku určitě stojí "basičkáři": svou první pětku položil Aleš Skála a Jakub Čížek doběhl za brankovou čáru soupeře dokonce třikrát. Gratulujeme.

Foto: Petr Skála (ceskeragby.cz)

bottom of page