top of page
  • rugbypraga.com

Tatra - Praga 38:26


Dnes dopoledne zahájili muži Pragy podzimní část sezóny. Z pražského derby s Tatrou hraném na Smíchově si bohužel odvezli pouze jeden bonusový bod za čtyři položené pětky po porážce 38:26.

Praga však měla na víc. Po většinu utkání měla míč ve svém držení, měla objektivně lepší standartky (tj. auty a mlýny) a hrálo se na polovině Tatry. Navíc, 20 minut hráli "Medvědi" přesilovku 15 na 14. Ale ani to k vítězství nestačilo. V ragby totiž vítězí tým, který soupeři nadělí více bodů. A tím týmem byla Tatra, která dokázala mistrně využít chyb Pragy a nemilosrdně z nich trestat.

Do vedení se domácí "Sarančata" dostala už v 2. minutě. Praga udržela z kraje prvního poločasu bodový kontakt, ale již na konci prvního poločasu se Tatra ztratila z dohledu. Před koncem utkání se Pragovce podařilo položit alespoň čtvrtou pětku, a tím si zajistit zisk jednoho bodu do tabulky. Na druhý, defenzivní bonusový bod už ale nedosáhla.

Vstup do podzimní části se tak nevydařil, ale před námi je ještě dost utkání. Příští víkend se Praga vydá do Vyškova a o týden později přivítá na svém hřišti Spartu. Budeme se těšit na fanouškovskou podporu!

Sestava Pragy:

Král - Novák M. - Novotný, Fuchs J. - Charvát, Boháček - Hošek - Kulhánek (c), Bartůněk - Hopp, Skotnický - Žalud, Náse - Malý - Chupík. Lavička: Máca, Zelenka, Vaniščák, Čížek J., Klein, Zeman, Boháč, Novák R. RT: Šuster, Kinter, Šťastný, a fyzio-duo Michal a Filip.

bottom of page