top of page
  • Tomáš Bartůněk

Praga na MJK/PYRF 2018


V sobotu 7. 4. odehrály mládežnické kategorie turnaje s názvem PYRF. Turnaj kategorie U8 byl o to zajímavější, že se konal na našem domácím hřišti, na Pragovce. Utkalo se zde 21 týmů ve čtyřech skupinách a oproti regionálním turnajům se PYRFu zúčastnily i týmy moravské a dokonce i dva týmy zahraniční.

Za ideálního počasí a v nových dresech nastoupila Pragovka do Memoriálu Jana Kudrny, jak je tento turnaj také nazýván, hned se dvěma týmy. Obě mužstva, svojí výkonností vyrovnaná, začala první utkání velmi povedeně. Dlouho jsme neinkasovali ani jednu pětku a tréninky, které byly poslední dobou zaměřeny na obranu, tak nesly své ovoce. Všichni pragováčtí svěřenci předváděli krásné skládky a pohlednou útočnou hru.

Během základních skupin zůstal jeden z našich týmů neporažen a postoupil tak z prvního místo do skupiny finálové, kde mohl bojovat o medailové umístění. I druhému týmu Pragy se velice dařilo, avšak jediná porážka s pozdějším vítězem celého turnaje, s klubem SC 1880 Frankfurt, posunula náš tým až do druhé výkonnostní skupiny, a ten tak mohl hrát nejlépe až o 7. místo.

Po obědové přestávce všichni soutěžící bojovali o konečné umístění a každý se tak snažil dosáhnout na co nejlepší příčku. Jeden z našich týmů pokračoval v suverénní jízdě a své přemožitele našel až, shodně jako náš druhý postavený tým, u německého týmu z Frankfurtu. Stejně jako loni jsme tedy skončili na velmi krásném 2. místě. Ve druhé skupině odehráli naši hráči mnoho vítězných utkání a až ke konci turnaje, když už byla únava na hráčích příliš znát, dva zápasy prohráli a skončili tak na 9. místě.

Přesto byl výkon všech našich hráčů velice pozitivní a oproti PYRFu loňskému zde bylo na všech ragbistech vidět herní zlepšení. Můžeme se tedy těšit, jak se pragováckým nadějím bude dařit i v budoucnosti.

bottom of page