• rugbypraga.com

Slavia - Praga 12:23


I ve třetím jarním utkání si Praga připsala vítězství - tentokrát nad Slávií, v poměru 23:12.

Do vedení se Praga dostala již v 9. minutě. Pokládal dosud nejproduktivnější muž Pragy v jarní části, Adam Hrníčko. Další pětka v prvním poločase k vidění nebyla. Skóre se měnilo pouze po trestném kopu kapitána Pragy Čížka ve 23. minutě a po drop-gólu téhož muže v samotném závěru poločasu.

Po poločasové přestávce to byl opět tým Pragy, který vstoupil do hry lépe. V 51. minutě předvedl nádherné sólo přes celé hřiště Tomáš Forst. O necelých deset minut později pokládal opět Hrníčko, když doběhl míč nakopnutý do brankoviště. Praga vedla již 23:0 a zápas byl prakticky rozhodnutý.

Slavia přesto nerezignovala a k bodům se dopracovala. V 61. minutě předvedl velkou houževnatost zadák Slavie Jirman, který prošel přes více než polovinu hřiště, nesložen žádným obráncem Pragy. Slavia snížila na 7:23. O poslední korekci skóre se potom postaral Slávista Pasbecq, když ukradl míč z rukou Kuby Žaluda. Do konce utkání už žádné další body nepadly, diváci však během posledních čtyř minut viděli tři žluté karty. Dvě na straně Slavie a jednu na straně Pragy.

Utkání skončilo poměrem 23:12. Praga splnila roli favorita utkání a odvezla si čtyři body za výhru, díky čemuž je i nadále na děleném druhém místě. Příští sobotu čeká Pragovku velmi důležitý zápas s dosud suverénní Spartou na jejím hřišti.

#áčko #extraliga