top of page
  • JB

Slavia - Praga 10:31 (5:19)


V předposledním utkání základní části si A-tým Pragy poradil se Slavií. Zvítězil poměrem 31:10.

Cíl trenérů pro utkání hrané na hřišti Slavie, za slunné, leč větrné, soboty, bylo neinkasovat žádnou pětku. Byla to právě místy vrzající obrana, která kazila dojem z dosavadních jarních výkonů Pragy. Cíl se bohužel splnit nepodařilo.

Začátek byl přitom slibný. Praga si v úvodu utkání "vzala slovo" a držela svého sešívaného soupeře na vlastní polovině. O vedení se postarali Matras s Kuhlánkem, kteří zaznamenali po pětce, a Praga tak již ve 14. minutě vedla 0:12, z pohledu domácích. Slavia korigovala pětkou po levém křídle po zhruba půl hodině hry. Náskok však ještě do konce prvního poločasu Praga upevnila, když ve 40. minutě doskočil do brankoviště opět Kuhlánek. Po čtyřiceti minutách ukazovala světelná tabule skóre 5:19.

Druhý poločas začal lépe opět pro Pragu, pokládal Karel Jung (5:24). Ve 47. minutě ale obrana Pragy chybovala podruhé, když dírou v ní proběhl domácí rychlík Milan Jirman. Na konečných 10:31 navýšil v 58. minutě Tomáš Forst, který pětku potvrdil i z následné konverze. Během poslední dvacetiminutovky se víceméně dohrávalo, a tak konečný výsledek zůstal 10:31 pro Pragu.

Praga díky výhře se čtyřmi pětkami získává 5 bodů do tabulky, což situaci v Extralize nijak nemění - o své prvenství v základní části po minulém kole Praga přijít nemohla a již ani nemůže. Cíl nenechat soupeře položit se nicméně naplnit nepodařilo. Doufejme, že Praga zvládne svou generálku na play-off lépe. Hraje se příští sobotu, 14. května od 14:00 proti Dragonu Brno. Přijďte zafandit, po konci zápasu A-týmu budou hrát ještě Old Boys.

Sestava: Kalina - Vazač - Matras, Backa - Voves, Charvát - Kulhánek - Náse, Syrový - Vokrouhlík, Žalud - Hopp (*), Jung K. - Forst - Fuchs F.

Náhradníci: Staněk, Novák M. nejml., Boháček, Bartůněk, Malý, Samet, Novák R.

RT: Šuster, Krützner, Čermák

(*) poprvé v základní sestavě A-týmu - blahopřejeme!

Díky patří Slavii za organizaci skvělého třetího poločasu, v rámci něhož dostali všichni členové pragovácké výpravy kus flákoty! :-)

Foto: Petr Skála (ČeskéRagby.cz - tamní reportáž o utkání najdete zde).

bottom of page