top of page
  • JB

Praga - Tatra 41:36


Hrozivý začátek, nadějný průběh a úlevu přinášející závěr. I tak by se dal vystihnout první jarní zápas extraligy, který Praga odehrála na domácí půdě proti Tatře.

Poměrně hojný počet diváků byl svědkem střetnutí dvou, v současné době, nejlepších pražských celků. Ještě před výkopem byla držena symbolická minuta ticha za nedávno zesnulé osobnosti pragováckého ragby, pány Záhoříka, Erbena a Vopálenského. Poté mohla být jarní fáze extraligového ročníku 2015/16 zahájena.

Hráči Pragy, natěšení z dlouhé a pocitvé zimní přípravy, bohužel do hry nevlétli podle svých představ. Během prvních deseti minut se Tatrovce podařilo dvakrát překonat obranu Pragy, která se potýkala se špatnou skládkou. Forst pětkou ve 13. minutě sice snížil, avšak ihned vzápětí přišly dvě, pro Pragu nepříjemné události. Během skrumáže byl na hlavě zraněn Michal Kulhánek, který musel pro krev střídat, a v minutě 21. dostal červenou kartu za úder pěstí pilíř Kalina. Náse, který střídal Kulhánka tak na hřišti pobyl pohuhé tři minuty, neboť do hry musel jít jeden z pilířů. Hned po dvou minutách se Tatře podařilo využít početní výhodu a skórovat na křídle. Světelná tabule v tuto chvíli ukazovala nepříznivý stav 5:19. Praga byla oslabená početně, ale v těchto těžkých chvílích ukázala mimořádnou psychickou odolnost. Soupeř se navíc dopustil disciplinárních prohřešků, které vedly k udělení dvou žlutých karet. Praga hrála rázem přesilovku 14 na 13 a přišly klíčové okamžiky zápasu.

V minutě 36. pokládal Jakub Fuchs. Po poločasové přestávce přidal další pětku Fuchsův spolubydlící Matras, který zmátl soupeře naznačenou přihrávkou a sprintem. Matrasovu pětku navíc prokopnul Tomáš Forst. Byl to opět Forst, který v minutě 51. dokonal obrat a položením své druhé pětky dostal Pragu do vedení 22:19. Fanoušci byli tou dobou v extázi, zejména mladí "kotelníci" skandovali o sto šest. Nervy hráčů Tatry byly na pochodu a v 58. minutě byl dočasně vykázán další hráč. I toto vyloučení Praga bodově trestala. Pětku pokládal Bob Voves a s Čížkovou konverzí vedla Praga již 31:19. Ani zdaleka však ještě nebylo dobojováno. Třináct minut před koncem vykřesal jiskru naděje pro hosty Frýdl. Krátce na to šla Tatra znovu do čtrnácti a za Pragu skóroval Žalud (s prokopem 41:24), ale Tatra se zmohla k zdramatizování koncovky. Položila v minutě 75. a 80., čímž se dostala na rozdíl pouhých pěti bodů (41:36). Jelikož ale uplynula 80. minuta hry, rozhodčí Tůma po druhé zmíněné pětce zápas ukončil a další otočení vývoje hry tak nepřipustil.

Praga tak vykročila pravou nohou do jarních bojů o krále extraligy. Sic kulhavě, ale přeci jenom vítězně. V příštím kole se Pragovka utká se Spartou, týmem, kterému jaro vdechnulo život do plic. Hraje se na Spartě, 16. dubna. Dnešním dnem si mimojiné Praga zajistila i jistotu semifinále. I při maximálním bodovém zisku ji totiž nemůže pátá Slavie dostihnout.

bottom of page