top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Prezidentem Pragy zvolen Mirek Fuchs


Na členské schůzi bylo kromě odhlasování dodatků stanov (viz odkaz níže) zvoleno i nové vedení. S funkcí ve výboru se rozloučil stávající prezident klubu, Ing. Zdeněk Žák, který stál v čele Pragovky celých šest let. Za tu dobu se značně rozrostla členská základna a klub oslavil řadu sportovních úspěchů, mj. se i dvakrát stal mistrem republiky. Zděňkovi za jeho práci náleží velká poklona, kterou mu na místě vyjádřil i jeho předchůdce, Bruno Kudrna.

Svou práci ve výboru dále dobrovolně ukončili Marek Louda a Václav Zelenka, kterým rovněž za odvedenou práci náleží dík. Druhý jmenovaný za sebe již koncem uplynulého funkčního období našel náhradu v osobě Radka Pauliho, který byl na schůzi i řádně zvolen. Další novou tváří je pan Martin Koťátko, v civilním zaměstnání ředitel hotelu, jehož děti hrají za mládež Pragy. Staronovým členem je potom Luděk Kudláček, který klub vedl koncem první dekády 21. století. Mandát obhájili Miroslav Fuchs, Pavel Syrový, Petr Čížek a Jiří Boháček.

V pátek, 4. prosince se výbor v novém složení poprvé sešel, aby zvolil prezidenta klubu. Jím se stal Mirek Fuchs (získal 4 ze 7 hlasů). Mirek Fuchs představil svou vizi pro nadcházející dva roky, v jemíž středu stojí posílení image klubu, otevření se veřejnosti a podpora ragby na společenské scéně.

Konkrétní role budou mezi členy výboru rozděleny začátkem ledna 2016.

bottom of page