top of page
  • JB

EL: Praga - Slavia 41:10


Pět bodů do tabulky si ragbisté Pragy připsali i po utkání proti Slavii. V derniéře před domácím publikem Medvědi urvali vítězství 41:10, po poločase 17:10.

Průběh utkání 6. kola české nejvyšší soutěže byl dosti podobný těm předchozím. Velice vyrovnaná hra v první půlce a bodový odskok Pragovky v druhé půlce. Celkem trefně tento vývoj charakterizoval po utkání jeden z hráčů Pragy: "Máme prostě větší kyje." V přeneseném slova smyslu, naše hra není o mnoho lepší než hra soupeře, máme však lepší fyzičku, silnější lavičku, a díky nim nakonec vítězíme.

Pragovka nastoupil do zápasu v pozměněné sestavě, protože kapitán Čížek byl na stáži v Twickenhamu. Pavel Vokrouhlík se proto postavil na post útokové spojky a kapitánskou pásku převzal Bob Voves. Pragovka zvládla vstup do utkání, ve čtvrté minutě pokládal Chupík. Slávisté však kontrovali vzápětí. Hezká útočná akce přinesla pětku na pravém křídle už v sedmé minutě. O čtvrt hodiny hry později Slávisté otočili, když pokládali po rychle rozehraném trestném kopu ve vlastní dva-a-dvacítce (!). Hráči Pragy své selhání začali napravovat ihned, na bahnitém terénu se však často doupuštěli předhozů. Po vyrovnání z trestného kopu na 10:10 (Forst, 30. minuta), se Medvědi do vedení dostali po pětce Žaluda (33. minuta). Poločas skončil za stavu 17:10 pro domácí Pragu.

V úvodu druhé půlky se Pragovce podařilo pojistit své vedení. Trestný kop a parádní akce po mlýnu zakončená pětkou přiměli operátora světelné tabule namačkat skóre 27:10. Navzdory "žlutému" vykázání Michala Malého (na fotografii druhý zleva), Praga bodovala i nadále. Rojem protlačovaný míč donesl do brankoviště skvěle hrající Tomáš Holovský (34:10, 57. minuta). Bodovou tečku za zápasem napsali mladíci Richard Novák s hříšníkem Malým. Novák z pozice mlýnovky kopnul míč do soupeřova brankoviště, kam jako první doběhl právě velký-malý muž, Malý.

Pragovka upevňuje pozici na špici tabulky a v závěru pozimní části ji čekají ještě tři zápasy venku. Bohužel, do příštích kol nastoupí oslabena o Novotného a Davida Novák, kteří se včera se zlou potázali. Přejeme brzké uzdravení. Poslední říjnový den se Praga utká v "brněnské kleci" proti Dragonu, o týden později na půdě Petrovice (znáte z TV) a nakonec, 14. listopadu, na horké půdě Vyškova.

Všem fanouškům děkujeme za přízeň v dosavadní sezóně. Ragby na Pragovce ještě letos úplně nekončí. B-tým dnes od dvou vyzve Havířov a v listopadu ještě Ostravu.

Sestava Pragy: Kalina - Jung J. - Matras; Holovský - Voves; Boháček - Boháč - Náse; Syrový - Vokrouhlík; Žalud - Jung K.; Chupík - Forst - Novák D. Lavička: Novák M. nejml., Novotný, Staněk, Backa, Gonzales, Novák R. a Malý.

Foto: Petr Skála (ceskeragby.cz & sportovnilisty.cz)

bottom of page