top of page
  • JB

Praga B - Brno Bystrc 24:24


Před víkendem měla rezerva Pragy na svém kontě vysoké vítězství nad Olomoucí a dvě těsné porážky s Ostravou a Přeloučí. Vyrovnaný souboj byl očekáván i s brněnským Bystrcem, na jehož půdu béčko Pragovky vyrazilo v neděli.

První poločas byl ve znamení dominance Pragy. Medvědi měli většinu času míč a drželi soupeře na jeho půlce, často v území dva-a-dvacítky. Svou převahu Praga zužitkovala i body. Bohužel, bodový potenciál prvního poločasu nebyl plně vytěžen. Bystrc kontroval položením v závěru první půlky, čímž snížil na rozdíl zhruba 15 bodů.

Druhý poločas byl diametrálně odlišný od prvního. Praga měla potíže s udržením míče, přišla zranění, a Bystrc náskok Pražanů nadále umazával.

Situace vyvrcholila, když domácí srovnali na 24:24. Do konce zbývalo asi pět minut hry. Pragovka se odhodlala k závěrečné zteči brankoviště Bystrce. Domácí hráči se při obraně dopustili dvakrát chyby, poprvé Praga rychle rozehrála, podruhé kopala na branku. Tíha situace dopadla na jinak jistě kopajícího Hrníčka, který minul. Do konce zbývalo jen několik málo okamžiků, které již nic důležitého nepřinesly. Praga si z Brna odváží dva body za remízu 24:24.

bottom of page