top of page
  • JB

Praga - Sparta 88:5


Ragbyová Pragovka smetla ve 4. kole extraligy rivala ze Sparty poměrem 88:5. Vysočanský pohár tak zůstává na Pragovce a Pragovka na první příčce nejvyšší české soutěže.

Domácí Medvědi nastupovali do utkání oslabeni o ženícího se Tomáše Holovského (blahopřejeme), Vokrouhlíka, zraněného Kulhánka a cestující bratry Fuchsovi a Chupíka. V porovnání se sestavou Sparty, ve které po minulé sezóně nezůstal "kámen na kameni", se však jednalo o kosmetické úpravy v sestavě. Ani tak nebylo utkání odloženo, jak se stalo v jiných koutech naší země.

Začátek Pragovce hrubě nevyšel. Sparta dvakrát rozhodila míč do útoku a obrana domácích na to nestačila reagovat. Již v druhé minutě tak Sparta vedla 5:0. Zanedlouho ale drama skončilo. Pragovka rozjela své skórovací soukolí a vysočanskému konkurentovi do konce první půle nasázela sedm pětek.

Trenérské duo Pragy dalo svým svěřencům do druhého dějství jediný úkol: NEPOLEVIT a nepřipustit tak návrat soupeře do hry. Pachuť druhého poločasu z utkání proti Tatře měli hráči stále na jazyku, a tak jim nedělalo potíže pokyny dodržet. Druhý poločas nabídl dalších sedm pětek. Kromě hattricku Pavla Syrového diváci mohli vidět i pětku Dominika Kotěšovského, který debutoval z A-tým. Spolu s ním se poprvé v dresu A-týmu objevil i Pedro Gonzales. Chlapcům gratulujeme, je však škoda, že jediný kdo "šoupnul" kamarádům basičku (cerveza por favor) byla čerstvá maturantka Lucka F. (blahopřejeme).

Pragovka se tak drží na první příčce, bod před Říčany. Budou to právě Říčany, kam se úřadující mistr vydá na svůj další zápas. Přijít podpořit Pragovku a udělat si výlet do středních Čech můžete již příští sobotu, 3. října 2015.

Sestava Pragy: Staněk - Novák M. ml. - Kalina, Charvát - Voves, Jung J. - Boháč - Náse, Syrový - Čížek, Žalud - Jung K., Boháček - Forst - Novák D.; lavička: Matras, Vazač, Novotný, Gonzales, Novák R., Kotěšovský a Brodský. RT: Krützner, Šuster a Čermák

Foto: sportovnilisty.cz / ceskeragby.cz

bottom of page