top of page
  • JB

EL: Praga - Vyškov 29:17


Los přinesl Pragovce ve druhém a třetím kole Extraligy ty nejtěžší soupeře. Utkání s prvním z nich, Vyškovem, se podařil, a Praga zvítězila 29:17 (poločas 11:9), na pětky 4:1.

Navzdory přívětivému počasí na utkání dvou nejepších týmů uplynulého ročníku Extraligy příliš mnoho diváků nedorazilo. Ochozy ani zdaleka nebyly zaplněny jako při posledním měření sil Pragy a Vyškova, které proběhlo v rámci extraligového finále. Avšak ti co dorazili, zajisté nelitovali.

Ačkoliv tomu poločasový výsledek příliš nenasvědčoval, v první půlce tahali za delší konec domácí Medvědi. V jejich prospěch hovořila zejména územní převaha. Vyškovští měli problém dostat se z vlastní poloviny hřiště, natož se přiblížit k brankovišti domácích. Pragovce se ale bodový únik nedařil. S výjimkou 30. minuty, kdy pokládal Tomáš Matras, obranný val vyškovských nepropustil ani myš. Ve formě byl navíc kopáč hostí, Martin Kovář, který bez milosti trestal přestupky Pragy. Poločas tak Pragovka vyhrála pouze 11:9.

Úvod druhého dějství nabídl divákům hezkou podívanou. Hned v druhé minutě se Praga pustila do dobývání vyškovské svatyně. Hra se přelévala od jednoho křídla k druhému, fáze střídala fázi. Plody útočných snah sklidil mladík Žalud, a zvýšil tak skóre na 16:9.

Sedmibodový náskok však nezajistil vedení domácím na dlouho. Vyškov přidal další trestný kop, a po pětce Gibaliho, který se prohanl přes levé křídlo, se dokonce moravané ujali vedení 17:16.

V minutě 55. předvedla Praga další pohlednou, útočnou akci. Míč přenesený na levé křídlo položil Filip Fuchs. Tři minuty na to přidal tři body Petr Čížek, kterému se povedl dropgól.

Zřejmě rozhodující okamžik přišel po 73 minutách hry. Mlýnová spojka hostí, Pořízek, byl vykázán ze hřiště. Oslabený Vyškov již neměl dost sil aby stav utkání zvrátil. Naopak, čtvrtou pětku přidala Praga, když po rychle rozehraném míči oslavence Pavla Syrového (39), pokládal Boháček. Praga si z důležitého utkání odnesla vítězství 29:17 a pět bodů do soutěžní tabulky.

Po extraligovém "mači" následoval souboj Old Boys Praga proti Old Boys Praha. Utkání proběhlo v rámci oslav padesátých narozenin pánů Pavla Hrníčka, Luďka Kudláčka a Víti Kudláčka. Oslavencům přejeme mnoho sil a radosti do druhého poločasu!

V příštím kole se Praga utká s Tatrou, na jejím smíchovském hřišti. Výkop je stanoven na 11:00 - tedy tradiční, smíchovský čas. Budeme rádi za jakoukoliv podporu, v tomto těžkém utkání!

Sestava Pragy v utkání proti Vyškovu:

Kalina - Jung J. - Matras; Holovský - Voves; Charvát - Kuhánek - Náse; Syrový - Čížek; Vokrouhlík - Jung K.; Žalud - Forst - Fuchs F.; lavička: Novotný, Novák M. ml., Staněk, Boháček, Fuchs J., Samet, Felix

Body: Čížek 9 (2xTK, 1xDG), Matras 5, Fuchs F. 5, Žalud 5, Boháček 5

bottom of page