top of page
  • JB

Praga - Petrovice 38:12 (28:0)


Vstup do nového ročníku sezóny Pragovka zvládla - v úvodním utkání porazila nováčka, Petrovice, a zároveň mu nadělila šest pětek, čímž si zajistila bonusový bod. Průběh utkání však nebyl nikterak jednoduchý.

V úvodu běželo všechno podle plánu, když už ve 3. minutě pokládal po útočné akci Tomáš Forst. Kopající Petr Čížek neměl s proměněním konverze žádné problémy - 7:0. Zápletka celého utkání přišla v 10. minutě. Jan Chupík, hrající na pravém křídle Pragy, se pokusil ve výskoku chytit míč. Oslněn však minul a během pádu na zem o něj zavadil vyskákující hráč Petrovic. Petrovický hráč následně dopadl zády na zem, a postranní rozhodčí situaci vyhodnotil jako Chupíkův přestupek. Hlavní rozhodčí Heřman následně Chupíkovi udělil červenou kartu.

Hra v oslabení a za 33°C vedra byla značně vyčerpávající, ovšem vysokou teplotu pociťovali i hráči soupeře. V minutě 17. se podařilo Forstovi položit další pětku, když využil mezery v soupeřově obraně. Čížek prokopl a navýšil tak skóre na 14:0.

Do konce poločasu se podařilo Pragovce skórovat ještě dvakrát. První přišla po rojové akci. Rojníkům Pragy se totiž podařilo dotlačit mlýn ze soupeřovi pětimetrovky až do brankoviště, kde přiklepával na vazači hrající Michal Kulhánek. Po prokopnutí, 26:0 ve prospěch domácí Pragy. V pořadí čtvrtou pětku přidal Karel Jung v minutě 40. a Čížek se opět nemýlil.

Po přestávce držela opratě stále Praga. V 50. minutě došlo k další rojové akci s bodovou tečkou. Protlačovaný míč z autu se dostal až na hranici pětkoviště Petrovic, do kterého naskočil Pavel Syrový.

V 55. minutě vystrčily "zoubky" Petrovice. V této sezóně za Petrovice nastupující Tonda Brabec předvedl jeden ze svých lišáckých kousků, když pokopem překonal vybíhající obranu, a jeho spoluhráč Paukner následně přiklepnul v brankovišti poskakující míč. Stav 33:7.

Druhá petrovická pětka přišla o osm minut později, kdy obranou Medvědů prošel petrovický vazač. Poslední body však byly v režii domácích. Svůj hattrick zkompletoval Tomáš Forst a utkání skončilo poměrem 38:12.

Výsledek tak nepřekonal očekávání domácích, ale vzhledem k 70 odehraným minutám v oslabení, a s přihlédnutím k faktu, že se jednalo o utkání první, nelze hovořit o propadáku. Bude však zapotřebí na několika herních aspektech zapracovat. Dnešní výkon by na Vyškov nemusel stačit...

Sestavy budou doplněny

bottom of page