top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Zbuzany - U9, skupina C


Otouch.jpg

21.1.2015/ První turnaj roku 2015, kterého se Praga zúčastnila, se konal stejně jako ten poslední roku loňského ve Zbuzanech. Tehdy zde Praga U7 dosáhla svého nejlepšího výkonu.

Tentokrát za Pragu v kategorii U7 nenastupoval žádný tým, zato v U9 jsme mohli sledovat hned dvě mužstva a to ve skupině B a C. Trenéři týmy namíchaly tak, aby v každém kromě ostřílených borců z U9 hrálo i několik nováčků, kteří zatím hráli jen za sedmičy.

Ve skupině C jsme tak mohli sledovat výkony Bena, Rudy a Saši (nováčci v U9) a Ondry s Martinem (staří pardálové).

Ruda,Martin,Ondra,Saša,Ben.jpg

Hned první souboj se Slávií přivádí Pragovácké fanoušky do varu. Oč je zápas vyrovnanější, tím je napínavější. Nakonec však excelentní výkony Martina (všechny pětky zařizuje on) za podpory zbytku mužstva zapříčiňují, že Praga vítězí 3:2. Radost je veliká!

Druhý zápas proti Tatře prohráváme 5:1, ale výsledek neodpovídá tomu, jak probíhalo utkání, ve kterém kluci soupeři rozhodně nedali nic zadarmo a zasluhují pochvalu. Díky Ondrovu průniku a položení, Tatra neubránila čisté skóre a fanoušci Pragy si mohli aspoň jednou radostně zahalekat i v tomto střetu.

Následující Sedlčany nás opět přehrávají, ale i tentokrát Pragováckou čest zachraňuje aspoň jeden uhraný bod, který dává Ben. Ačkoliv zápas končí drtivým skóre 6:1, opět se nedá říct, že by byl zcela v režii soupeře.

V posledním zápase Pragováci notně potrápili Petrovice a vynikající Martin opět skóruje. Ačkoliv prohráváme 3:1, víme, že „den zítřejší“ patří nám.

Nikomu po prvním vítězném utkání nepřišlo na mysl omšelé rčení, že první vyhrání z kapsy vyhání, ale takový je život a jede se dál…

Děkujeme organizátorům, trenérům a všem fanouškům (hlavně Otouchovi viz foto) za vydařený turnaj!

Rugby zdar a Pragovce zvlášť!

JeBe.

bottom of page