top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Tatra - Praga 19:24


V pátém kole letošního ročníku nejvyšší domácí soutěže v ragby se Praga střetla s Tatrou na jejím hřišti. Očekávalo se drama, a k němu také došlo. Z utkání, kde mohla vyhrát kterákoliv strana, nakonec vzešla vítězně Pragovka. Ta díky tomuto vítězství i nadále upevňuje náskok na čele tabulky, byť poprvé nezískala bonusový bod.

Tomáš Holovský hledá podporu (Foto: Had)
Reportáž

Zatímco po uplynulých kolech si realizační tým Pragovky mohl dovolit řešit relativně příjemné starosti jako "jak neztratit motivaci pro hru při vysokém vedení", po včerejším utkání se Áčko vrátilo na zem. Že to bude utkání o každý bod bylo jasné již od úvodních minut.

Byla to Tatra která se dostala do vedení 3:0 po trestném kopu Honnera. Praga otočila v minutě 18. V rucku u postranní čáry rojníci Pragy dobyli soupeřův míč, kterého se ujal Tomáš Holovský. Procházejíc překvapenými šiky Tatry stihnul ve skládce přihrát kapitánovi Čížkovi, který vzápětí bleskově pokopnul drncavý míč do soupeřova brankoviště. U něj byl suverénně nejrychleji zadák Tomáš Forst, a Pragovka otočila na 3:5, po prokopnutí 3:7.

Následující hra byla doslova bitvou o každý metr. Herně navrch měly domácí "kobylky", které zejména v útoku procházeli kličkami přes bránící hráče Pragy, čímž Tatra získávala cenné metry. Na druhé straně to byli spíše taktické pokopy, které volili útočníci Pragy ke zdolávání obrany soupeře. Pětka v prvním poločase už ale nepadla, skóre se měnilo pouze po dvou úspěšných trestných kopech na obou stranách. Poločas skončil 6:10 ve prospěch Pragy.

Trestnými kopy bylo zahájeno i druhé dějství hry. Ve 48. minutě byl proto stav 9:13. Absenci pětek bohatě kompenzovalo množství vášní. Řada osobních duelů mezi soupeřicími stranami a olej přilevající domácí publikum bohužel vyústili v sérii žlutých karet. Jako první byl na 10 minut vykázán Jiří Frank (v 50. minutě) a chvíli po něm Bob Voves (56. minuta). Ještě před druhým vyloučením přesilovku využila Tatrovka. Pokládal 'větší' z útočníků nesoucích jméno Veniger, Tomáš. Hrozivě vypadající přesilovka 15 na 13 naštěstí pro Pragu neměla dlouhého trvání. Navíc, během ní se podařilo Medvědům skórovat z trestného kopu, a srovnat tak na 16:16. Po vyloučení domácího hráče Šimáka v minutě 60. a návratu vykázaného Franka byli počty opět srovnány.

Rozhodující okamžik utkání přišel v 68. minutě. Byla to opět chyba Tatry, která vedla k položení pětky. Svou šestou pětku v sezóně položil Pavel Syrový a poslal tak vysočanský tým do vedení 16:21. Stejný hráč byl ještě v 79. minutě vykázan společně s kapitánem domácích Márou, a hrálo se tak chviličku 14 proti 14. Během závěrečných sekund pojistil vedení dalším trestným kopem Tomáš Forst. V poslední minutě si domácí tým zajistil alespoň bonusový bod za 'těsnou porážku' trestným kopem. Zápas skončil výsledkem 19:24 pro Pragu.

Soupiska Pragy

Matras - Jung J. - Šroubek, Holovský - Voves, Frank - Boháč - Backa, Syrový - Čížek, Jung K. - Hodan, Novák D. - Forst - Fuchs F.

Lavička: Schreiber, Novák M. ml., Charvát, Náse, Boháček, Chupík, Bartůněk

Body Pragy

Čížek 11b, Syrový 5b, Forst 8b

Celkové bodování za sezónu najdete nově zde!

Slovo závěrem

Pragovka se tak poprvé na podzim při vítězství výrazněji zapotila. Svědčí o tom mj. i skutečnost, že kopáč Čížek bodoval jiným způsobem, než konverzí - na řadu přišli i trestné kopy. Praga také ztratila první bonusový bod, ale i přesto vévodí aktuální tabulce Extraligy. Příští utkání čeká Medvědy doma proti soupeři s parametry Čingischánovi mongolské hordy - nikdo z nas je zatím neviděl, porážejí dříve neporazitelné a přicházejí z východu - ano, mluvíme o ragbistech z Vyškova. Zároveň půjde o poslední domácí utkání Áčka na Pragovce, proto přijďte ještě jednou, ať je "plnej dům"!

Multimédia

Fotografie: J. Herza, Had

-jb-

bottom of page