top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga - Sparta 48:21


P9060061.jpg

Pragovka i ve druhém utkání KB Extraligy získala plný počet bodů a vede průběžnou tabulku soutěže.

Reportáž

Do utkání bohatého na body vstoupila pravou nohou Pragovka, když během prvních dvanácti minut dvakrát položila, a dostala se do vedení 10:0. U levého praporku pokládal Filip Fuchs a po něm Tomáš Forst. Spartu do hry dostal trestný kop v 16. minutě, kdy kopáč Jaroš snížil na rozdíl jediné pětky s konverzí. Tempo Pragy však neustalo a přišly další dvě pětky. Z "křídelní" pozice do pětkoviště vtrhnul nejdříve druhořadník, Tomáš Holovský a po něm i druhý z bratří Fuchsů, Jakub. Vysoké vedení se Spartě podařilo snížit ve 29. minutě - obrana Pragy nezareagovala na změnu směru hry a do opuštěného brankoviště doběhl křídelník Pytela. Další body přidal z kopů opět Jaroš - ve 35. minutě svítilo na ukazateli skóre 22:13. Větší klid domácím fanouškům dodal druhou pětkou Filip Fuchs a následným prokopem i kapitán Čížek. První poločas vysočanského derby skončil 29:13.

S dvouma změnama v sestavě nastoupila Praga do druhého poločasu. První body tohoto dějství skórovala Sparta. Přihrávku Medvědů vypíchlo druhé křídlo Sparty, Černý, který míč donesl až do pětkoviště. V minutě 57. kontrovala položením opět Praga. Opět se prosadil Karel Jung. V 60. minutě došlo ke krvavému zranění v obličeji, které odsunulo mlynáře Honzu Junga na střídačku. Kuriózně proběhla jeho náhrada, když na jeho pozici nastoupila mlýnová spojka, Pavel Syrový. V 63. minutě přidala Praga další pětibodový zářez. Vytracený míč z mlýnu přilehl na brankové čáře Boháček. Čížek se z pozice před háčkem nemýlil. 41:18. Utkání se dohrávalo v relativně slušném tempu, ale diváci viděli už jen proměněný trestný kop Jaroše (43:21) a poté bodovou tečku v minutě 71. v podání přeloučského pilíře, Davida Staňka.

Sestava Pragy

Šroubek - Jung J. - Matras, Holovský - Voves, Náse - Kulhánek - Charvát, Syrový - Čížek, Hodan - Jung K., Fuchs J. - Forst - Fuchs F.

Lavička: Staněk, Malý, Novák M., Boháček, Bartůněk, Chupík, Novák D.

Body Pragy

Fuchs F. 10b, Čížek 8b, Fuchs J. 5b, Holovský 5b, Jung K. 5b, Boháček 5b, Forst 5b, Staněk 5b

Multimédia

Fotky - Jarda Herza, Had

Články - České ragby, Pražský deník (na cestě)

Reakce trenéra

již brzy...

bottom of page