Please reload

Kategorie
Please reload

Reportáže z utkání
Please reload

Archív

Praga přiváží čtyři body z Brna

29.9.2019

Ačkoliv pozornost světa a české ragbyové veřejnosti je směřována k probíhajícímu ragbyovému šampionátu, česká 1. liga ragby pokračuje. V den, kdy Japonsko fantasticky porazilo Irsko, se i Pragovce dařilo proti hráčům v zelených dresech.

 

Praga nastupovala do utkání s tím, že aby mohla i dále pomýšlet na play-off, je potřeba zvítězit. To se projevilo hned od začátku zápasu, během kterého se Medvědi usídlili ve dva-a-dvacítce Brna a v páté minutě poprvé pokládali - skóroval Jakub Źalud. Žalud přidal k pětce i několik tvrdých skládek, jak jsme u něho zvyklí, avšak po zhruba deseti minutách musel ze hřiště kvůli poranění v obličeji.

 

Druhá pětka Pragy padla ve 26. minutě, pokládal Hopp po protlačovaném míči z autu. Toho času 3:13.

 

Poslední desetiminutovka prvního poločasu patřila domácímu týmu, který dobýval brankoviště Pragy. Pragovka však srdnatě bránila a podařilo se ji do konce poločasu uhájit svoje území, a to i navzdory oslabení po žluté kartě Kulhánka. Praga dokonce své vedení navýšila trestným kopem, 3:16.

 

První poločas byl ragbyové pohledný, hrálo se svižně. To již neplatilo pro druhých čtyřicet minut, které byly značně rozkouskované. V 50. minutě obdržel žlutou kartu Charvát za vysokou skládku a Praga opět čelila oslabení. Dragon tuto přesilovou hru využil, a v 53. minutě se dotáhl na rozdíl šesti bodů.

 

Další body mohli dorazivší diváci vidět až v 70. minutě, kdy pokládala Praga. Po rychlých přihrávkách Filipa Fuchse a Pavla Syrového se k míči dostal Jan Chupík, který se "protancoval" až k pětce. A to už za situace, kdy kapitán Pragy Kulhánek obdržel druhou žlutou kartu a musel tak ze hřiště definitivně. 

 

Poslední slovo měli domácí hráči. V 80. minutě se jim podařilo připsat ještě jednu pětku na své konto, čímž si zajistili i zisk bonusového bodu. Na ten Praga sice nedosáhla, ale i tak splnila svůj cíl a odvezla si z Brna vítězství. Dragon - Praga 17:23.

 

V následném souboji rezervních týmů, který se hrál nezvykle v patnácti hráčích, hráči Pragy navázali na první utkání a připsali si drtivé vítězství, aniž by obdrželi jediný bod.

 

V příštím kole čeká Pragovku utkání v Říčanech, které bude přímým soubojem o čtvrté postupové místo do play-off. Týden na to poslední domácí utkání proti Tatře.

 

Sestava Pragy: Matras - Novák M. - Novotný, Fuchs J. - Klein, Kulhánek (c) - Charvát - Náse, Novák R. - Hopp, Fuchs F. - Žalud, Chupík - Malý - Štochl.

 

Lavička: Zelenka, Máca, Vaniščák, Lištvan, Boháček, Syrový, Bartůněk a Skotnický.

Realizační tým: Šuster, Kinter, Šťastný (trenéři), Vendy (fyzio)

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie:

Please reload