Please reload

Kategorie
Please reload

Reportáže z utkání
Please reload

Archív

Odešel pan Jiří Vopálenský

18.2.2016

Doplňujeme, že poslední rozloučení s panem Vopálenským proběhne příští čtvrtek, 25. února, od 10:00 v Malé obřadní síni strašnického krematoria, v Praze.

 

Česká rugbyová unie a ragbyový klub Praga Praha s lítostí oznamují smutnou zprávu o úmrtí bývalého československého ragbyového reprezentanta, dále v letech  1979 - 1989 bývalého předsedy Svazu ragby ČSTV a rovněž zakladatele ragbyových klubů Medik Praha a US Praha Jiřího Vopálenského, který zemřel 16. února 2016 ve věku nedožitých pětaosmdesátých narozenin.

Jiří Vopálenský narozený 23. dubna 1931 v šedesátých letech s tehdejším  klubovým ligovým týmem  AZKG později Praga Praha  získal pět  mistrovských  titulů, dále v letech 1956 až 1962  hrál i za československou reprezentaci v útoku na postu tříčtvrtky. Na konci šedesátých let, kdy na Pragovce trénovalo  přes padesát kvalitních hráčů  tak, když neměli všichni takové možnosti hrát, Jiří Vopálenský se staršími hráči založil klub Medik Praha a později US Praha. Uhelné sklady  dokonce postoupily do první ligy a Jiří Vopálenský v té době jako čtyřicetiletý patříl k nejstarším ligovým hráčům. Ligu přestal hrát po čtyřicítce, aby se věnoval funkcionářské práci. Po  návratu zpět do Pragy byl předsedou klubu a v letech 1979 až 1989 pak předsedou Svazu ragby ČSTV.

"Jiří byl skvělým  hráčem  i kamarádem, který nezkazil žádnou legraci. Přes řadu pracovních povinností  si na ragby vždy  našel čas i po skončení své hráčské kariéry, kdy se podílel na řízení  Svazu a rozvoji ragby při možnostech, jaké tehdy tento sport měl," řekla pro ragbyový web  Českéragby.cz o svém spoluhráči a příteli ikona českého ragby osmdesátiletý Eduard Krützner starší, který také tomuto webu  smutnou zprávu oznámil.

Ragby se věnoval i Vopálenského syn Karel Vopálenský, který rovněž hrál za Pragu Praha, s kterou získal tři mistrovské tituly  a hrál rovněž za reprezentaci na postu mlýnové spojky. Poté, co se oženil, však ukončil svoji sportovní kariéru.

 

Se svolením autora převzato z webu České ragby.

Kategorie:

Please reload