top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Vítězství o dva body na zdolání Slavie v sérii nestačilo


Pragovka nastupovala do utkání s potřebou zvítězit nad Slavií s alespoň 12 bodovým rozdílem, který by smazal manko z prvního utkání (více o něm v tomto článku). Praga od tohoto cíle nebyla daleko. Ještě několik málo minut před koncem vedla o devět bodů a stačilo jí skórovat z trestného kopu. To se nakonec nepodařilo. Slavie v závěru utkání položila pětku, a tak se Praga utká "pouze" v semifinále skupiny B.


Dalším soupeřem Pragy budou Petrovice, které naopak uspěli v souboji s říčanským béčkem a do skupiny B proklouzly z "céčka". První utkání by se mělo hrát v Petrovicích v sobotu, 7. října. Odvetu pak bude hostit naše hřiště, pravděpodobně v sobotu 14. října. Termíny a časy budou ještě upřesněny.


Navzdory pádu do nižší výkonnostní skupiny se na střetnutí mezi Pragou a Slavií dalo najít i několik pozitiv. Ty našel i hlavní trenér Pragy, Ntando "Biza" Manyosha.


"Jsem rád, že jsme vyhráli, ale zklamaný ze samotného závěru, kdy jsme přišli o nadějný, devítibodový náskok a tím i o možnost postupu. Rozhodujícím momentem v sérii však bylo prvních dvacet minut na Slavii," měl jasno 41 letý Manyosha, hlavní trenér pražské Pragy. Největší pozitivum, které si z utkání odnesl, byl výkon čtyř juniorů, kteří museli v utkání zaskočit za zraněné hráče áčka.


"Byl jsem z jejich výkonu velmi šťastný. Mrzelo mě, že jsem je nemohl nasadit na více než poločas, kvůli dalšímu utkání kategorie U18, které odehrají v neděli," pochvaloval předvedenou hru v podání hráčů Škopa, Paldy, Žáka a Uchytila.


Sestava Pragy

Král - Novák - Novotný, Zeman - Charvát, Székely - Hošek - Škop, Petříček - Čížek, Kučera - Žák, Palda - Uchytil - Bartůněk.

Lavička: Matras, Dytrych, Manyosha, Lištvan, Brůžek, Douša, Boháč a Baňka.

RT: Manyosha, Šuster, Brabec (trenéři) a Hofmanová (fyzio).

コメント


bottom of page