top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Víkendový Brno Cup a další

Uplynulý víkend byl nejen ve znamení úlevy v utkání seniorů Pragy, byl i plný sportovních výkonů našeho ragbyového mládí. Dětské kategorie vycestovaly do Brna, kde se hrál soutěžní turnaj Brno Cup. Malí medvídci se rozhodně neztratili.


Kouč kategorie U8 Filip Klein poskytl krátké shrnutí o výkonech jeho svěřenců: "Na turnaj jsme vyrazili s jedním týmem. Trenérský tým doplnil nový asistent Sebastian Vrbka, který hecoval své svěřence k nevídaným výkonům! Nakonec jsme v náročné konkurenci obsadili báječné druhé místo! Gratulujeme!!" Fotograficky byl opět činný Kyslík senior, jehož fotky najdete zde.


O dvě příčky hůře se umístil tým kategorie U10. O jejich "bramborové" pouti informoval kouč Honza Šonka: "Výborné výkony podali naši hráči a hráčky U10 v sobotu v Brně. Vzhledem k tomu, že se jednalo o celostátní turnaj setkali jsme se se soupeři v celé republiky i s jedním z Vídně. Hladce jsme zvítězili ve všech čtyřech zápasech ve skupině (Brno, Přelouč, Babice, Vyškov) a postoupili do semifinalové skupiny. Tam jsme porazili Donau Wien a remizovali v zápasech proti Petrovicim a Bystrci. To nás stálo účast ve finále. Jediná porážka nás potkala v zápase o 3.místo proti Tatře. Podlehli jsme pětkou v poslední vteřině 3:4 Byl to pro nás smutný konec, že jsme se loučili s krásným turnajem bez medaile. Ale nesmíme věšet hlavy, náš výkon byl velmi dobrý a všichni se těšíme na nedělní turnaj do Petrovic."


Konečně, do moravské metropole odcestovala i kategorie U12. Její lodivod Richard "Ricci" Rohovec poskytl naší redakci následující svědectví: "O víkendu proběhl 24. ročník turnaje Brno Cup (dříve Dragon cup) za mezinárodní účasti dvaceti týmů. Medvědi z Pragovky základní skupinu prošly bez porážky a bez obdržené pětky až do finálových bojů, kde jsme o kousek nestačily na Říčany a Tatru. Konečným výsledkem je skvělé, 3. místo. Klukům a holkám s medvědem na prsou patří velký dík za skvělé výkony a krásné ragby."


Na domácí půdě se o víkendu představila i naše mládež. Tým U14 si nechal ujet začátek zápasu Říčany a prohrál 12:45 (poločas 0:31). Hoši z U16 porazili v důležitém utkání Spartu 34:10, po poločase 14:10. U18 na domácí půdě v neděli deklasovala společenství Olympu a AMMOR poměrem 109:0.Comments


bottom of page