top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Víkendové výsledky 2.-3. 4. 2022

Aktualizováno: 7. 4. 2022

Během prvního dubnového víkendu došlo k úplnému nasazení všech soutěžních kategorií Pragovky, od nejmladších "ú-osmiček" až po muže.


U8: Regionnální turnaj na Tatře (3.4.2022)

Reportáž: V neděli dopoledne se kategorie U8 vydala na hřiště RC Tatra Smíchov. Na hřiště jsme vyslali hned 3 týmy. Dle slov trenéra Lukáše: V mrazivém počasí se ve čtyřech zápasech výkonnostní skupiny B děti velmi snažili a bylo vidět mnoho provedených akcí a deset položených pětek. Na čem se bude muset ještě zapracovat, tak to je obrana a s tím spojené skládání. I přes nepříznivé počasí si děti první jarní turnaj užili.

Výkonnostní skupina A hrála také několik zápasů, kde bylo vidět hned několik povedených akcí, tvrdé skládky a krásná hra v podobě přihrávek. Výkonnostní skupina C odehrála také celý turnaj a na dětech byla vidět radost ze hry a to je pro nás důležité poležené pětky a povedené akce jsou krásnou odměnou nejen pro děti ale i pro trenéry.


U10: Regionální turnaj v Sedlčanech (3.4.2022)

Reportáž (Tomáš Bartůněk): Během této mrazivé neděle nastoupili hráči Pragovky kategorie U10 k prvnímu letošnímu turnaji. V Sedlčanech jsme se představili se třemi týmy, po jednom v každé výkonnostní skupině. A přestože se na výkonu jistě podepsalo nepříznivé počasí a dlouhá soutěžní přestávka, tak všechny nasazené týmy předvedly velmi pohledné ragby. Pozitivní vliv mělo nedávné soustředění v Dobřichovicích, během kterého se většina hráčů nevídaně rychle zlepšila, a především pak od návratu můžeme u hráčů pozorovat podstatně týmovější hru obsahující více přihrávek, podporu v útočení a dobře organizovanou obranu. Na druhou stranu nám střet s dalšími kluby ukázal, kde ještě máme prostor pro zlepšení a na čem bude potřeba zapracovat do příštího, tentokrát soutěžního, turnaje PYRF, který proběhne příští sobotu na hřišti Tatry Smíchov.


U12: Regionální turnaj na Olympu (3.4.2022)

Reportáž (F. Klein): První dubnovou neděli zahájili sezónu i mladší kategorie od U8 po U12. U12tky se setkali na hřišti Olympu. Dlouhá pauza se na naší hře lehce podepsala, ale naši borci A odehráli v mrazivém počasí skvělé dva zápasy a udělali správný krok do celého jara...Bčko mělo zápasů o dva více a ukázalo trenérů, kterým směrem se vydat. Děkujeme za reprezentaci v tomto mrazivém počasí i podporu promrzlých rodičů, kteří na skvělém výkonu podíleli úplatky v podobě domácích dobrot!


U14: Praga - Babice 132 : 0 (3.4.2022)

v přípravě...


U16: Praga - Olymp 36 : 10 (2.4.2022)

Reportáž (M. Panuš): V sobotu nastoupili naši kadeti U16 k prvnímu jarnímu ligovému zápasu skupině B proti borcům z Olympu. Hrálo se na domacím stadionu Pragovky. Prříprava na rozjezd sezóny proběhla na soustředění minulý víkend na atletickém areálu v Houšťce u Staré Boleslavi. Sestavu obou mužstev zdecimovala zranění a nemoci, ale nakonec na obou stranach hráli kompletní patnáctky. V utkaní jsme zvítězili 36:10, ale samotné utkáni tak jednoznačné nebylo. V prvním poločase byl soupeř lepší v mlýnech a Pragovka měla co dělat aby vůbec uhrála své vlastní míče. Naši kluci pro změnu měli lepší přechod do útoku a organizaci hry. V autovém vhazovaní měla Pragovka mírně navrch a to i rozhodlo o průběhu zápasu. Ve druhém poločase se zlepšil náš tlak v mlýnech a útokovým spojkám se začalo lépe dýchat, ale moc bodů už nepřibylo. A tak zápas rozhodl náskok z prvního poločasu a vice individuality na straně Pragy. Utkání mělo průměrnou úroveň a bylo zatíženo spoustou technických chyb na obouch stranách. Pragovka si však v tomto zápase vitězství zasloužila.


Fotky: Zdeněk Žák (Rajče)


U19: Petrovice - Praga (3.4.2022)

v přípravě...


Muži: Dragon - Praga 13 : 27 (2.4.2022)

Pragovka na brněnské půdě vybojovala po výhře 13:27 pět bodů do tabulky a drží se na průběžném druhém místě. Celou reportáž z utkání společně s fotkami si můžete přečíst v samostatném článku.

Comments


bottom of page