top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Slušné derby bez happy endu


Poslední vysočanské derby přineslo vše, co by si nezaujatý divák mohl přát – emoce, vyrovnanou hru, kvalitní výkony. Bohužel, zaujatému divákovi v černo-žlutém drese chyběla jedna věc. Vítězná tečka.


Praga do utkání pro Spartě, které se hrálo v předvečer velikonočních svátků na Podvinném mlýně, nastoupila jako už dlouho ne. Úvodních patnáct minut držela soupeře pod tlakem a diktovala tempo hry. Sparta se však ubránila a z „brejku“ se jí dokonce podařilo skórovat. Na 10:0 Sparta navýšila ve 29. minutě. Kopáč Pragy Čížek se následně trefil ze dvou trestných kopů a tím snížil náskok rudých na čtyři body. Sparta měla v první čtyřicetiminutovce poslední slovo, trestným kopem učesával na 13:6 Schneider.


Vyrovnaná partie pokračovala i ve druhé polovině utkání. Sparta využila přesilovku za žlutou kartu, kterou viděl od rozhodčího Bednaříka pragovácký Zeman. Po dalším úspěšném kopu 16:6 pro Spartu. Na rozdíl sedmi bodů, tedy jediné pokládky s prokopnutím, snižoval v 59. minutě opět velezkušený Petr Čížek. K vyvrcholení ragbyového dramatu se schýlilo v 70. minutě. Jindřich Kulhavý, legionář Sparty, který se vrátil z Francie, uviděl od sudího Bednaříka svou druhou žlutou a musel definitivně opustit hřiště. Pragovka bojovala posledních deset minut do posledního dechu, vytvořila si mnoho přílěžitostí, ale na sparťanskou defenzivu se jí nepodařilo vyzrát. Rozdílovým hráčem se tentokrát nestal ani blanický rytíř Syrový.


Z utkání si Medvědi odnáší pouze bod za prohru o sedm bodů a v posledním kole základní části se utkají se Zlínem. S největší pravděpodobností, vítěz utkání bude hrát o záchranu na půdě Dragonu, poražený pak na půdě Slavie.


Sestava Pragy

Základní XV: Král – Zeman – Novotný, Lach – Klein, Matras (c) – Hošek – Náse, Bartůněk – Čížek, Žalud – Mqalo, Mkhwakhwi – Nkoane – Hrníčko.

Lavička: Lištvan, Boháč, Pešek, Chupík, Syrový, Wolkowinskij, Douša a Štochl.

Realizační tým: Manyosha, Brabec, Kinter, Šťastný (trenéři), Šuster (vedoucí týmu).


Comments


bottom of page