top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Reportáže z víkendového zápolení

Aktualizováno: 28. 3. 2023

Během uplynulého víkendu se naplno rozjelo ragbyové jaro. Kromě utkání mužů, o kterém se více dočtete zde, se na trávníky vrátila i mládež s dětmi. Mezi nimi i ve světové premiéře kategorie do šesti let!


Kategorie U6 | reportáž a foto Hana Beníšková

První jarní turnaj nejmenších medvíďat kategorie U6, proběhl na hřišti Říčan. Díky hezkému počasí byla i hojná účast se spoustou fanoušků Pragovky. Ve velkém počtu týmů se rozhodně neztratili, každý za tým položil několik pětek a k vidění byly i pěkné skládky. Z turnaje si odvezli i sladkou odměnu, která se bude rozlévat na středečním tréninku. Všichni hráči se už teď těší na další turnaj v tak hojném počtu. RAGBY ZDAR
Kategorie U8 | Reportáž a foto: Filip Klein

Konečně jsme se dočkali a měli turnaj venku…ihned jsme ho obsadili 5ti týmy a dělali medvědu na prsou čest! Všichni si turnaj moc užili a těší se na PYRF!Kategorie U10 | reportáž a foto Jan Šonka

Nedělní turnaj U10 v Petrovicich nám moc radosti nepřinesl. Přijeli jsme v neděli ráno přímo z Dobřichovic. Po náročném soustředění byli naši hráči unavení a také nemoci a zranění způsobily absence. Místo 4 týmů jsme nakonec postavili pouze 3. Prosadil se pouze náš A team, který uhrál cennou remízu proti Říčanům, které jsou jedničkou naší kategorie.


Věřím, že návyky, které jsme získali na soustředění, brzy ukážeme našim soupeřům v plné síle. V sobotu 1.4. nás čeká velmi dobře obsazený turnaj (30týmů) PYRF na Tatře.


Kategorie U14 | Petrovice - Praga 10:15 | reportáž Zdeněk Žák

K prvnímu jarnímu soutěžnímu utkání vyběhli čtvrtou březnovou neděli naši kluci U14 na hřišti soupeře v Petrovicích a již od začátku bylo jasné, že odehrát toto utkání slušně pro nás nebude vůbec jednoduché. Na poslední chvíli nám totiž vypadli někteří hráči základní sestavy a bez hráčů na střídání, na těžkém terénu, za deště a proti soupeři, který má svou hru postavenou na několika mohutných hráčích, bylo nabíledni, že k našemu vítězství bude potřeba jen mimořádný a obětavý výkon Pragováků na hranici možného.


Hned od začátku jsme bez respektu vstoupili do zápasu a naši aktivní hru jsme korunovali vedoucí pětkou. Poté nás soupeř dostal svou důraznou a silovou hrou pod tlak a dlouhé minuty jsme se jen převážně bránili a hráli bez balonu. Svůj tlak soupeř korunoval dvěma pětkami a o poločase jsme prohrávali 10:5. O přestávce jsme trochu promíchali sestavu a ve 2.půli jsme měli více ze hry a podařilo se nám vyrovnat. Až v samém závěru jsme ještě jednou položili a urvali tak nejtěsnější vítězství. Kdybychom však využili alespoň jednu z našich 4 jasných útočných šancí, mohli jsme si takové drama ušetřit.


Z našeho týmu je těžké někoho extra chválit, všichni nechali v petrovickém bahně všechny síly. Zejména však jeden Pragovák v červeno-zeleno-bílé helmě byl nepřehlédnutelný u velké většiny našich úspěšných skládek a při zastavování obou urostlých soupeřových 3/4. Vítězství se počítá, ale zejména předvedená hra a srdnatý výkon potěší jestě více. Až ještě vypilujeme proměňování vyložených šancí v samém závěru našich útokůí a kontra tlak v rucku, zas to bude ještě lepší.


Praga U14 Bravo!


Comments


bottom of page