top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

PYRF, utkání s Tatrou a další

Aktualizováno: 4. 4. 2023

Uplynulý víkend, kterým začal duben příliš jarního počasí nepřinesl. Zato přinesl pořadnou dávku ragby, přičemž Pragovka hostila domácí sportovní události oba dva dny. Na této stránce přinášíme souhrn jejich reportáží.


U8: Turnaj PYRF na Pragovce / Komentář: Filip Klein / Foto: Petr Kyslinger

Kategorie U8 do hájila barvy Pragovky na mezinárodním turnaji PYRF. Oproti původnímu plánu jsme nasadili jsme celkem 3 týmy, což trenéři považují za úspěch! Nikdo se neztratil a obsadili jsme celkově 6., 18. a 19. místo. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci!


U10: Turnaj PYRF na Tatře/ reportáž: Jan Šonka / Foto: Pavel Špaček

V sobotu 1.4. se naše dva týmy zúčastnily mezinárodního turnaje PYRF na Tatře. Mezi 30 družstvy z několika zemí bylo sehráno mnoho krásných zapasů.


Bojovali jsme proti dvěma polským a dvěma německým družstvům, setkali jsme se ve skupine i s hráči z Litvy.


Byl to krásný ragbyový svátek, plný nových setkání, přátelství a zkušeností. Bohužel výsledkově jsme pouze naplnili heslo: „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“. Po dvou těsných porážkách o jeden bod jsme v odpoledním programu zasáhli pouze do bojů o celkové 19.místo. V této skupině jsme zvítězili bez obdržené pětky, ale a na celkovém výsledkovém zklamání už to nic nezměnilo.


Velikonoce máme volno a další turnaj bude v neděli 16.4. v Přelouči.


U12: Turnaj PYRF v Petrovicích / reportáž: Richard Rohovec / Foto: Martin Koťátko

Na letošní PYRF do Petrovic jsme se vydali, jak je již zvykem ve dvou týmech mladých medvědů a medvědic. Po ranní rozkoukávačce a ochutnávce bábovek, perníků a všeho od Monel a babiček jsme se vydali na dlouhý celodenní boj. Praga 1 začala svoji skupinu velmi dobře a prošla ji bez porážky což zajišťovalo postup do dalších bojů. Praga 2 si svoji rozkoukávačku trochu protáhla i do prvních zápasu, kde ve skupině vyhrála jediný zápas. Evidentně, ani jednomu týmu nechyběl úsměv a k nelibosti většiny rodičů si krátily pauzy v různých pozicích v Petrovickém blátíčku, což mělo za následek zvýšení tepové frekvence maminek. Další kolo Pragy 1 se neslo v duchu 1 porážky 1 vítězství a dvou remíz, což na je vyneslo na celkové 6. místo. Praga 2 nastoupila do druhého kola ostřeji, 2 prohry a 1 výhra je vynesla na 22. pozici. Všem Pragováčkům děkujeme za příkladnou účast a reprezentaci klubu na tak velkém a dlouhém turnaji.


U14: Praga - Dragon 37:15 / Komentář Zdeněk Žák / Foto: Martin Vacek

Ragbyové neděle 2.4.2023 patřila odpoledne na Pragovce našim týmům U14 a U 18. Čtrnáctky se tentokrát nenechaly zaskočit Dragonem a celkem jasně hosty z Brna přehráli a připsali si tak na jaře na své konto druhé vítězství v soutěži.


U18: Praga - Tatra 7:46 / komentář a foto: Zdeněk Žák


Naše kluci z osmnáctek poté nastoupili proti Tatře a ta tentokrát Pragu jasně “zajela”, protože hrála více s míčem.


ELR: Praga - Tatra 15:24 / reportáž: Jiří Boháček / foto: Martin Vacek a Petr Kyslinger

Áčko Pragy posílené o dva nové hráče z jižní polokoule nestačilo na smíchovskou Tatrovku. Pragovce ujel začátek. Tatra si v první dvacetiminutovce vybudovala čtrnáctibodový náskok. Hráči Pragy se bodově vyjádřili až ve 20. minutě. Po krásné individuální akci Monwabisi Mkhwakhiho (na fotce), který byl později vyhlášen hráčem utkání, míč do brankoviště donesl Adam Hrníčko (7:14). Tatra opět uskočila ve 27. minutě, ale za Pragu další pětku položil zmiňovaný Mkhwakhwi. Poločas skončil za stavu 12:21.


V druhé půlce už diváci žádnou další pětku neviděli, pouze úspěšně proměněný trestný kop na každé straně. Spíše než body padaly žluté karty. Hosté z Tatry si odnesly čtyři, jednu "vyfásl" i pragovácký navrátilec z hor, Kryštof Zeman. Utkání skončilo za stavu 15:24. Praga se i nadále usazuje na sedmém průběžném místě. V příštím utkání se utkáme se Spartou na jejím hřišti v Podvinném mlýně a to už ve čtvrtek 6. dubna, od 19:00.


Sestava Pragy proti Tatře

Základní XV: Matras (c) - Král - Novotný, Lach - Klein, Chupík - Náse - Boháč, Petříček - Čížek, Hrníčko - Žalud, Mkhwakhwi - Mqalo - Bartůněk.

Lavička: Zeman, Lištvan, Vaniščák, Pešek, Douša, Wolkowinskij, Nkoane a Štochl.

Realizační tým: Manyosha, Brabec, Kinter a Šťastný (trenéři) a Hofmanová (fyzio).


2LR: Společenství Petrovic a Liberce - Praga 10:38 / Reportáž: Martin Lištvan

V neděli 2. dubna nastoupili v Petrovicích ke svému druhému utkání v letošní sezóně Medvědi z pragováckého B-týmu mužů, kdy jejich soupeřem bylo společenství Liberce a B-týmu Petrovic. Utkání, které se odehrálo až na samotný závěr nedělního ragbyového programu v Petrovicích, mělo několik diváckých taháků, které však (pravděpodobně vlivem počasí) nevyprodaly místní ochozy, jak pořadatelé očekávali. Přitom právě sestava Medvědů měla být hlavním lákadlem a příslibem kvalitního sportovního zážitku. Přestože někteří z hráčů, dle jejich vyjádření, pamatují doby, kdy „položení pětky bylo ještě za 4 body a na výrobu míče jste museli obětovat nějaké hospodářské zvíře“, byli tito matadoři (Antonín Brabec, Pavel Syrový – netradičně na pozici mlynáře a Václav Zelenka) jasnou oporou týmu. Do utkání zasáhlo všech 18 nominovaných Medvědů, včetně dvou hrajících trenérů, kdy po kvalitním týmovém výkonu zvítězili 38:10 si připisují první výhru.


Sestava:

Zelenka, Zeman, Vaniščák, Petrovič, Pešek, Lištvan, Brůžek, Manyosha, Brabec, Wolkowinskij, Skála, Petrouš, Kotěšovský, Kaplan, Baňka, Syrový, Patlejch, Štochl. Beliakov (fyzio a H2O).

Комментарии


bottom of page