top of page
  • Obrázek autoraZdeněk Žák st.

Praga zvítězila ve Vyškově!

Trenérům se podařilo namíchat “mladou gardu” se zkušenými matadory a s tímto namíchaným koktejlem Praga nakonec slavila těsné vítězství 20:19 v 1.kole Extraligy ragby nad domácím Vyškovem.


Domácí hráli v první půli více s balonem a Praga se musela často jen bránit. Domácí svůj tlak, naše oslabení a svou převahu v autech korunovali dvěma pětkami, ale těsně před přestávkou se nám podařilo po hře celého roje proniknout do brankoviště soupeře a bodovat Danem Hoškem. Po naší proměněné konverzi hráči odcházeli do šaten za stavu 14:7 pro domácí.


Do druhého poločasu jsme nastoupili agresivněji, zlepšili jsme auty a měli více balonů. To nám umožnilo více hrát a útočit. Hra byla v této fázi z obou stran  velmi vyrovnaná a tak soupeři využili každou možnost bodovat trestnými kopy. Praga si v 59 min. vzala zpět na svou stranu vedení po pěkné individuální akci kapitána Hoška přes půlku hřiště, který tváří v tvář zadákovi Vyškova volil na 22m ideální přihrávku běžícímu Foubíkovi po levém křídle a ten nezaváhal. Následný KP z téžkého úhlu od lajny proměnil skvělým kopem Dumas. Domácí však dokázali také bodovat a tak byl stav v 78 minutě zápasu 19:17 pro domácí.


Praga ve vypjatém závěru tlačila domácí v jeho 22 a když se nám podařilo vyhrát mlýn, viděli jsme v české lize málo vídaný závěr, když na zadáku střídající a odstoupivší si Petr Čížek po přihrávce od mlýnovky, chladnokrevně bodoval z 30m dropem ze středu hřiště. Závěrečné sekundy jsme si již ohlídali a mohli se radovat z vítězství. 


V týmu Pragy se sešla “maldá garda” dokonce s dvěma sedmnáctiletými mladíky, spolu se zkušenými, vyzrálými hráči. Nejstarší 40ti letý Petr Čížek by mohl být nejmladšímu 17ti letému Hugovi Žákovi tátou. Mladí se svými výkony neztratili, zkušení nezklamali.


"Běžně se vyhlašuje jen jeden hráč utkání. V případě tohoto zápasu bych však jmenoval hned dva, a to nejmladší, na tříčtvrtkách hrající hráče Žáka a Uchytila," nechal se slyšet po utkání trenér Pragy Ntando Manyosha.


Další utkání odehrají borci Pragy v sobotu 24. února na stadionu Markéta proti Tatře.


Fotografie: Zdeněk Žák

Comments


bottom of page