top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga uspěla v Brně, baráž odehraje doma


Extraligový ročník 2023 Pragovka zakončila na Dragonu. V souboji o konečné páté místo výhrala 36:34, čímž si především zajistila výhodnější pozici do baráže.


Jako obvykle, utkání v brněnské kleci nebylo snadné. Výkon Pragy byl v úvodu ospalý, čehož domácí "draci" využili a postupně si vypracovali vedení 14:7. V poslední minutě pak udeřil za Pragovku hrající "Soso" Mqalo a po úspěšném kopu Petra Čížka bylo vyrovnáno 14:14.


V druhém poločase pak Praga dominovala. Dvě pětky přidal Dan Hošek, další Monwabisi Mkhwakhwi. Čížek měl dobře seřízeno a po trestném kopu v 73. minutě Praga vedla již 36:19. Zdálo se, že je rozhodnuto. Hráči Pragy se možná již nechali ukolébat představou lahodné večeře ve Velké Bítěši a polevili ve hře. Hráči Dragonu se vybičovali k závěrečnému spurtu a během pěti minut položili tři pětky. Martin Tomáš Cornejo zkompletoval hattrick a do zápisu se jako autor položení dostal i legendární Jiří Buryánek. Velkým štěstím pro Medvědy bylo to, že kopáč domácích se ani jednou netrefil z kopu po pětce. Zejména díky tomu Praga uhájila další, velice těsnou výhru 36:34.


Baráž o udržení v Extralize tak Praga jistě odehraje 17. června na domácím hřišti. Soupeřem bude slabší z dvojice Donau Vídeň - Přelouč. Jejich utkání, které je finálem 1. ligy, začne dnes, ve 13:30.


Sestava Pragy

Základní XV: Král - Zeman - Novotný, Lach - Klein, Charvát M. - Hošek (c) - Charvát A., Petříček - Čížek, Wolkowinskij - Mkhwakhwi, Bartůněk - Mqalo - Douša.

Lavička: Matras, Chupík, Pešek, Beliakov, Nkoane, Baňka a Petrouš.

Realizační tým: Manyosha, Brabec, Kinter (trenéři)

Comments


bottom of page