top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga poražena i v odvetě


Po šesti dnech hraná odveta semifinále i tentokrát dopadla lépe pro Spartu. Porážka 22:29 tak Pragu posílá do souboje o závěrečné třetí místo proti Tatře. Vítězná Sparta se utká o Pohár XV s Říčany.


Pro postup do finále musela Pragovka zvítězit o 9 a více bodů, jelikož první semifinále vyhrála Sparta 19:11. Druhé semifinále se hrálo netradičně v pátek, v den kdy si připomínáme vznik Československa, a za velice pěkného počasí. Praga udeřila jako první. Jejím rojníkům se podařilo protlačit míč z autu, a tak se tým pojmenovaný po legendární značce automobilů dostal do vedení 5:0. Sparta snížila po chvilce z trestného kopu a ve 13. minutě otočila vývoj utkání ve svůj prospěch (5:8). Následovalo mezidobí plné přerušování, při němž hrála chvíli Praga a chvíli zase Sparta. Ukončil ho až ve 35. minutě Petr Čížek, který přesným kopem srovnal na 8:8. Ale ani tentokrát Sparta s odpovědí neotálela. Ve 37. minutě položil sparťánský Fortuin a poločas skončil za stavu 8:15.


Úvod druhého poločasu patřil Spartě. Té se povedlo rojovou hrou položit a odskočit na 8:22. Pragovka se snažila rozdíl dohnat, ale Sparta byla efektivní v obraně a útoky odrážela. v 59. minutě pak přidala svou čtvrtou pětku (8:29). O pozdním návratu Pragy do utkání by se dalo mluvit v poslední desetiminutovce. V 73. minutě dotlačil míč do brankoviště Sparty "blanický rytíř" Pragovky, Pavel Syrový (15:29). V 79. minutě Praga znovu využila svou zbraň z úvodu a položila pomocí protlačovaného míče po autovém vhazování. Na ohrožení vítězství Sparty v utkání, natož jejím postupu do finále však už bylo pozdě.


Praga byla poražena i v odvetě, a zaslouženě se utká "pouze" o třetí místo v Pohárové soutěži. Jejím posledním soupeřem bude mužstvo, s kterým celá pouť našeho týmu letošní soutěží začala - Tatra. Termín a místo utkání budou ještě upřesněny.


Sestava RC Praga Praha

Matras (kapitán) - Zeman - Novotný, Klein - Král, Székely - Náse - Boháček, Syrový - Petříček, Bartůněk - Chupík, Boháč - Čížek - Plíhal.

Lavička: Vaniščák, Pešek, Petrovič, Kaplan a Baňka.

Realizační tým: Manyosha, Kinter, Šťastný, Šuster (trenéři) a Stibor (fyzio).Commentaires


bottom of page