top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga pátá na "sedmičkovém" MČR


Rozpálený umělý pažit na Markétě přinesl Pragovce páté místo. Plány na lepší umístění "překazila" Přelouč.

Tým Pragy na MČR 7s 2020 zleva, horní řada: Froněk, Boháček (vodonoši), Kinter (trenér), Klein, Hošek (kapitán), Brůžek, Charvát, Čížek, Šuster (trenér), Hopp (zraněn první hrací den), Přibyl (fyzio). Spodní řada zleva: Malý (vodonoš), Štochl, Novák R., Náse, Boháč, Chupík, Vávra (čerstvě ostříhán) a Bartůněk. Na snímku chybí Siráň (zraněn první den), Strakoš (fyzio prvního dne) a Pešek (vodonoš v první den).


Vrcholem ragbyového jara v České republice se stalo Mistrovství republiky v sedmičkách. O medailích rozhodl jediný turnaj (nedošlo k průběžnému sbírání bodů jako v uplynulých letech), který se vrátil k dvoudennímu formátu. Ten jsme zažili již před dvěma lety, kdy sedmičková série vyvrcholila víkendovým turnajem v Petrovicích. Vedle delšího hracího programu bylo pro hráče výzvou i, pro sedmičky typické, letní počasí. To rozpalovalo nově otevřenou, umělou hrací plochu stadionu Markéta do té míry, že musela být průběžně kropena vestavěným závlahovým systémem.


Los umístil Pragovku do skupiny společně s Českými Budějovicemi, Vyškovem a Brnem Bystrc. Po "rozjezdovém" utkání proti Budějovicím (výhra 48:5) se Praga střetla s Vyškovem. Utkání bylo fyzicky velice náročné, a to i díky velice kontaktně laděnému hernímu stylu, který soupeř s úspěchem proti Medvědům nasadil. Praga pozdějšímu finalistovi turnaje podlehla 19:7 a k tomu navíc vinou zranění přišla o Marka Siráně a nejlepšího hráče 7s roku 2019 Matyáše Hoppa. I přes utrpěné ztráty se Pragovka během posledního sobotního zápasu proti Bystrci otřepala a dovedla ho do vítězného konce (31:10). Ve skupině se tak Praga umístila na druhé příčce, čímž si zajistila jistý postup do čtvrtfinále.


Čtvrtfinálová utkání byla na programu v neděli dopoledne. Pro každého účastníka turnaje se jednalo o zásadní zápas - vítěz si zajistil nejhůře čtvrté místo, poražený poté mohl urvat nejlépe místo páté. Praga se utkala s Přeloučí, která skončila druhá za Říčany ve skupině "B". Zápas začal pro Pragovku hororově. Po pětce obdržené ihned z výkopu byl za úmyslný předhoz vykázán Hošek, což východočeši potrestali dalšími dvěma položeními. Praga posléze "vstala z mrtvých" a utkání zdramatizovala. Po dvou pětkách a dvou úspěšných konverzích byl stav 17:14 pro Přelouč. K černo-žlutému "happy endu" však už nedošlo. Do semifinále postoupila Přelouč a Pragu čekaly další boje, leč bez šance na medaile.


V dalším utkání se Praga střetla s "vydrancovaným" Libercem, který do utkání nastoupil pouze v šesti hráčích. Početní oslabení, nemožnost střídat a relativně méně zkušeností Liberce vedlo k jeho drtivé porážce 0:57. Praga tak postoupila do přímého souboje o konečné páté místo, ve kterém se znovu střetla s Bystrcí. Z počátku vyrovnané klání, hrané již v neděli odpoledne, se v druhém poločase vyvíjelo jednoznačně ve prospěch pražských Medvědů. Praga zakončila turnaj vítězstvím 38:10 a odnesla si 5. místo.


Celkovým vítězem turnaje se stala Tatra Smíchov, stříbro putovalo do Vyškova a bronz do Říčan. Za zmínku stojí i pragovácká stopa ve finále, kterou se do historie otiskl Martin Koťátko junior z pozice pomezního rozhodčího. Bylo skvělé vidět po dlouhé době čerstvou medvědí krev v rozhodcovském dresu! :-)


Soutěže mužů budou pokračovat zápasy 1. ligy ragby XV, od 22. srpna. Praga v rámci prvního kola vyzve na domácí půdě posílený Vyškov.

Comments


bottom of page