top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga doma zdolala Přelouč 33:7


V sobotu Praga odehrála na svém domácím hřišti zápas proti Přelouči - týmu, který se pro ročník 2020 probojoval z nižší soutěže. Pro zachování naděje postupu do semifinále musela Praga zvítězit a ideálně si i připsat bonusový bod za čtyři položené pětky. To se vysočanským medvědům podařilo, ale vzhledem k nové vlně vládních opatření a s nimi souvisejícími odklady dohrávaných utkání je otázkou, zdali naděje postupu ještě žije.


Praga byla v utkání proti přeloučským "bejkům" v úvodu aktivnější. Úvodních deset minut se hrálo jen na polovině Přelouče a několikrát nechybělo mnoho do první pětky. Tu si připsal až Dan Hošek v minutě čtrnácté (5:0). Následně to byli hosté, kdo držel míč a hrál na polovině soupeře. Na 7:5 "bejci" otočili ve 25. minutě po několika fázích rojové hry. Praga se však do vedení znovu dostala v minutě 29., kdy hlavní sudí Tůma domácím přiznal trestnou pětku (12:7). Vedení pak ještě v závěru první půle připojistil Dan Hošek, který pokládal po individuálním průniku obranou. První poločas skončil 19:7.


Plynulost hry v úvodu druhé půle poznamenala řada technických chyb, které byly zapříčiněny i panujícím podzimním počasím. Pěknou akci tak mohli diváci (sledující přenos v živém vysílání) vidět až opět v 57. minutě, kdy po ostrém náběhu skóroval Michal Malý. Praga vedla již 26:7. O poslední pětku zápasu se postaral Adam Hrníčko, když sérií kopů dostal míč až do přeloučského brankoviště, kde následně přiklepnul pátou pětku Pragy. Zbylých patnáct minut utkání již žádné další body nenabídly, Praga tak podruhé v ročníku zvítězila a připsala si cílených pět bodů do tabulky.


Kdy se bude hrát další utkání tohoto ročníku, a zdali vůbec, to se rozhodne až v závislosti na vládních opatřeních a stanovisku unie týkající se dohrávky odložených zápasů.

Comments


bottom of page