top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Pozvánka na víkendový program 10.-11. září


Muže Pragy čeká první podzimní utkání na domácím hřišti. V druhém kole pohárové soutěže se v sobotu 10. září od 14:00 střetnou s úřadujícími mistry z Říčan.


Půjde o zápas mezi týmy, které ve svých prvních utkáních zvítězila. Zatímco říčanští ragbisté si s přehledem poradili se Spartou 40:0, Pragovka urvala své vítězství proti Tatře až v samotném závěru. Skalp Tatry je však pro naše hochy velice cenným, nejen kvůli bodům do tabulky, ale zejména jako posílení sebevědomí. Pragovka sama sobě dokázala, že podat kvalitní výkon a vítězit je možné i po odlivu opor.


K poslednímu vzájemnému utkání mezi Pragou a Říčany došlo na neutrální půdě jihočeského Kunžaku. Oba týmy měly na jindřichohradecku svá letní soustředění a na samotný závěr mezi sebou odehrály přátelské utkání. Zápas hraný pod dohledem rozhodčího Tomáše Tůmy vyzněl jednoznačně ve prospěch svěřenců Miroslava Němečka. Říčany proto budou do sobotního zápasu nastupovat jako favorité. Jak ale naznačil v rozhovoru hlavní trenér Pragy, Ntando „Biza“ Manyosha, Pragovce v podzimní části sezóny nepůjde v první řadě o vítězství. Důležitější bude předvedená hra, nasazení a adaptace nového herního stylu.


Doufáme, že předvedená hra domácích pobaví i fanoušky, kterým patří dík za hlasitou podporu v utkání na Tatře. Budeme se opět těšit na výbornou atmosféru, kterou si duel mezi špičkovými týmy tuzemského ragby jednoznačně zaslouží.


Skalní příznivci potom budou mít příležitost na Pragovku dorazit i v neděli, kdy budeme od ranních hodin hostit regionální turnaj kategorie U12 a po něm od 16.00 i utkání kategorie U14 mezi Pragou a Petrovicemi.


Comments


bottom of page