top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Ozvěny z víkendu 15.-16. dubna

Aktualizováno: 19. 4. 2023

Kategorie U6: 7. regionální turnaj /Hana Beníšková

Druhý turnaj nejmladších medvíďat v kategorii U6 se konal na hřišti RC Tatra Smíchov. Účast byla velká, a tak se hráči museli rozdělit do dvou družstev. Turnajoví nováčci si položili své první pětky a vrhli se i na skládky. K vidění byla pěkná týmová spolupráce. Počasí bylo parádní a na vyhlášení vysvitlo i sluníčko. Všichni si na konec připili na pěkný turnaj a příjemně strávené dopoledne. Příští turnaj se uskuteční už za týden v Petrovicích. RAGBY ZDAR


Kategorie U8: 7. Regionální turnaj /Filip Klein

V sobotu na Tatře bylo veselo! Turnaj se nesl ve veselém duchu…měli jsme dva narozeninové oslavence a díky tomu byl přísun cukru celý den zajištěn. Cukr a dobrá nálada vedla k nadstandartním výkonům všech hráčů…Všichni pokládali pětky a skládali jako správní medvědi! Těšíme se na další turnaj do Petrovic!


Kategorie U10: 8. regionální turnaj /Honza Šonka & Martin Koťátko (foto)

V neděli sehrála dvě družstva Praga U10 krásny turnaj v Přelouči. Béčko dokázalo porazit všechny své soupeře a navíc položit 29 pětek, nejvíce ze všech týmů na turnaji! Dokonce ještě dva naši borci Vojta a Ondra pomohli Sedlčanům, kteří měli marodku a přijeli jen se čtyřmi hráči. Hoši děkujem! Áčko remizovalo v zapase s Tatrou 3:3, porazilo Spartu 5:2 a nakonec nestačilo na Petrovice 3:5. Příští týden se všichni těšíme na domácí turnaj na Pragovce - v neděli 23.4. v 10:00.


Kategorie U12: 8. regionální turnaj /Tomáš Bartůněk

V neděli se tým U12 po delším čase mohl opět předvést na domácím hřišti. Během početně ne tak zastoupeného turnaje představila Pragovka nejvyšší počet týmů ze všech zúčastněných klubu, tedy hned tři. Nejzkušenější hráče jsme tak rozdělili do dvou týmů zastupujicich "A" kategorii, což se podepsalo i na některých výsledcích. Na druhou stranu dostalo více hráčů šanci zahrát si tuto prestižní skupinu a nabrat tak důležité zkušenosti.


Všechny naše týmy se prezentovali pohlednými útoky, které nejednou vyústilo v početní přečíslení soupeře. Na druhou stranu díky turnaji víme i kde máme stále prostor pro zlepšení.


Všem zúčastněným za reprezentaci klubu na domácím turnaji děkujeme.


Kategorie U14: Olomouc - Praga 5:70 (5:29)


Kategorie U16: Praga - Slavia 10:12 (5:5) /Martin Koťátko st. (foto)


Muži "B" tým: Praga - Olomouc 68:29 (42:0)

Pauza v kalendáři Extraligy umožnila Pragovce poslat do utkání, na poměry béčka, velmi silnou sestavu. V prvním poločase za domácí Medvědy nastoupil kompletní kvartet hráčů z Jižní Afriky, mezi kterými nechyběl ani trenér A-týmu "Biza" Manyosha. Společně s ostatními hráči vybudovali během prvních čtyřiceti minut Pragovce rozhodující náskok 42:0. Hra v druhém poločase byla vyrovnanější a bodově z ní dokonce lépe vyšli naši hosté z Olomouce. Na výsledné skóre a pětibodové vítězství to však nemělo zásadní vliv. Praga "B" momentálně sídlí na 2. příčce 2. ligy, jeden bod právě za Olomoucí.


Sestava Pragy v utkání: Patlejch, Zeman, Zelenka, Vaniščák, Pešek, Lištvan (c), Skotnický, Manyosha, Petrouš, Nkoane, Bartůněk, Mkhwakhwi, Mqalo, Kotěšovský, Wolkowinskij, Petrovič, Székely, Petříček, Kaplan, Skála a Baňka. RT: Manyosha, Šuster a Hofmanová.

Comments


bottom of page